• Головна
  • Хто і як голосував «за» видобуток сланцевого газу на Прикарпатті
15:01, 20 вересня 2013 р.

Хто і як голосував «за» видобуток сланцевого газу на Прикарпатті

Після тривалих дискусій прикарпатські обранці таки проголосували "ЗА" угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б. В." та товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Олеська".

Серед відомих депутатів свій голос "ЗА" віддали: Петро Шкутяк (Наша Україна), Ігор Олійник (НУ), Володмир Олійник (НУ), Степан Пушик (НУ), Олександр Шевченко (НУ), Ольга Бабій (НУ), Зіновій Береговський (НУ), Ганна Біляшова (НУ), Андрій Романчук (Фронт Змін), Юрій Бабій (ФЗ), Дмитро Дзвінчук (ФЗ), Віталій Фейчук (ФЗ), Степан Волковецький (Батьківщина), Ярослава Гоголь (Батьківщина), Анатолій Дронь (Батьківщина), Тарас Парфан (УДАР), Руслан Гусак (Партія Регіонів), Зіновій Митник (ПР), Михайло Вишиванюк (ПР).... 

Усього "за" проголосували 62 депутати

Сьогодні, 20 вересня, відбулася позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради. 

На порядку денному в депутатів було одне питання - проект Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки "Олеська", між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б. В." та товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Олеська". 

Після тривалих дискусій прикарпатські обранці проголосували за угоду. 

"ЗА" - 62

"ПРОТИ" - 1

"УТРИМАВСЯ" - 11 

На час голосування у залі були присутні - 81 депутат із 114. 

Сесія вирішила, що рішення про розподіл прибутку від видобутого сланцевого газу набуде чинності після прийняття Верховною радою відповідних законів, що дозволять ортимати облраді 10 відсотків від української державної частки з видобутого компанією "Шеврон" газу на території області. 

Нагдаємо, ВО "Свобода" на початку засідання повідомила про те, що не братиме участі у роботі сесії. 

На позачерговій сесії Івано-Франківської обласної ради, яка розглянула питання щодо угоди про розподіл вдобутого сланцевого газу на території Івано-Франківської області компанією "Шеврон" на запитання депутата облради журналіста Богдана Кучера щодо росповсюджуваних в інтернеті фільмів щодо екологічної небезпечності видобутку сланцевого назу,  міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький відповів: "Сланцевий газ видобувається приблизно в 50-ти країнах світу близько 20-ти років. Жодних екологічних проблем немає. Немає таких випадків. Тобто, - у питанні видобутку сланцевого газу немає жодної екологічної небезпеки". 

Міністр Едуард Ставицький на запитання депутата припустив, що подібні "жахи" розповсюджуються відомими політичними силами із зрозумілих політичних мотивів, згадавши при цьому так званий "Український вибір" Віктора Медведчука. 

Депутат Івано-Франківської обласної ради "директор Буковелю" Олександр Шевченкозвинуватив в подвійних стандартах своїх колег по "екологічній комісії". "Я коли запитую на засіданнях своїх колег про те, - скільки в нас в області працює очисних споруд? - Відповід - аж "нуль". І от ці ж колеги щось зараз говорять про екологію... Я пропоную - давайте сконцентруємо кошти і зробимо, скажімо, в Долині очисні споруди... А мені кажуть, що десь там "нагорі" вже прийняте політичне рішення про розподіл цих грошей... І от - машина не їде... Ми двадцять років будуємо машину..., вже те, що ми почали 20 років тому вже згнило, а ми далі щось будуємо". 

Пригадав О. Шевченко і ситуацію коли тільки розпочиналося будівництво Буковелю: "Тоді також дехто кричав, що - біда, ліс вирубають, екологічна небезпека... І нахто не говорив це з точки зору професійних експертних висновків. Зараз те саме відбувається із сланцевим газом... Тому - я за голосуватиму за видобуток сланцевого газу. Бо це інвестиції, розвиток соціальної сфери... І ще - мені набридла газова залежність України від Російської Федерації". 

Сумніви в доречності проголосувати щодо сланцевого газу "саме сьогодні" висловили поетСтепан Пушик та колишній керівник області Степан Волковецький. Вони висловили думку, що можливо варто більш глибше вивчити питання, дочекатися прийняття рішення Верховною Радою і лише тоді голосувати... 

Під час засідання слово було надане і герою України Юрію Шухевичу.   

"Рішіться нарешті на що-небудь. А то і хочеться, і якось не так, - звернувся Шухевич до депутатів. - Або ми петлю газову скинемо нарешті, або вона нас насмерть затягне". 

На його думку, дійсно ризики від видобутку газу є, але їх треба попередити, а не "рахувати копійки і доляри".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
"Низький уклін та безмежна вдячність герою": на фронті загинув військовослужбовець з Івано-Франківщини (ФОТО)
У вишиванках дизайнерки з Івано-Франківська Олімпійська збірна України вийде на церемонію відкриття Ігор (ФОТО)
Відключення будуть суворішими: змінився графік погодинних відключень електропостачання на Івано-Франківщині
Гроза наробила біди на Прикарпатті: як наслідки - потрощені дерева і тотальні знеструмлення
live comments feed...