• Головна
  • Від Партії регіонів до держвлади з одного регіону - лише за 3 роки
14:01, 23 вересня 2013 р.

Від Партії регіонів до держвлади з одного регіону - лише за 3 роки

Майже в половині міністерств Кабінету міністрів більшість керівних посад належать вихідцям з Донецької та Луганської областей.

Як пише ZN.UA, аналогічна ситуація спостерігається в Генпрокуратурі, СБУ, судах і на рівні обласної влади. Такі дані засновані на офіційних біографіях майже 300 осіб, в чиї функціональні обов'язки входять розробка, прийняття та реалізація рішень у всіх сферах.

Загальновідомо, що до донбаського земляцтва в Україні належать президент, прем'єр -міністр, два віце-прем'єри, глава парламенту, секретар Ради нацбезпеки, голова Нацбанку, генпрокурор і глави чотирьох найбільш значущих судів, включаючи Конституційний.

Серед міністерств лідерство належить Міністерству енергетики та вугільної промисловості, керівництво якого на 75% складається з вихідців з Донбасу, Міністерству молоді та спорту (75%) і Міністерству соціальної політики (66,7%). Керівництва "стратегічно важливих" МВС та Міндоходів складаються з "донецьких" відповідно на 50% і 56,7%.

У міністерствах концентрація донбаського земляцтва прямо відповідає близькості міністерства до силових важелів або великих фінансових потоків. "Донбасизація" Гепрокуратури (40% керівного складу) та СБУ (25%) ілюструє, наскільки широко розрослися повноваження першого органу і як "спрощені" можливості другого", - зазначає видання.

У квартетах обласної влади вихідці з Донбасу не представлені лише в західних областях. Найбільше "донецьких" серед керівників місцевих управлінь Міндоходів (15 осіб) та обласних прокуратур (13), також 12 "донецьких" очолюють облуправління МВС, 7 - керують областями.

"Загалом - 287 чиновників, які вершать державну політику, наглядають за законністю та виносять остаточні судові вердикти", - підсумовує ZN.UA.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...