10:28, 7 листопада
Коли Введення в храм Пресвятої Богородиці 2024 за новим стилем: дата, традиції, заборони
Наприкінці листопада за новим церковним стилем святкують Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке в народі називають Третя Пречиста.
Священик Православної церкви України Георгій Коваленко, розповів, що Введення в храм Пресвятої Богородиці - одне з 12 найбільших релігійних свят. Воно пов'язане з подіями, описаними в апокрифічних Євангеліях, тобто в тих, які церква не визнала. У них розказано, як батьки - Іоаким і Анна - привели маленьку Богородицю в Єрусалимський храм на виховання. Дівчинка пізно народилася в батьків - вони вже були літніми людьми і пообіцяли її присвятити Богу.
Скільки років було Богородиці, коли її ввели в храм? За переказами, їй було всього три роки. "В апокрифічних текстах сказано, що маленька Марія змогла сама піднятися великими сходами, її зустрів священик і, всупереч традиції, після того, як отримав одкровення від Бога, повів її у святая святих - найголовнішу частину храму, куди сам заходив лише кілька разів на рік. Це символічна подія", - розповідає панотець Георгій.
У храмі Марія жила і виховувалася до 15 років, а потім їй порадили шукати собі нареченого, але вона не захотіла, оскільки дала обітницю присвятити життя Господу. Тоді було вирішено, що нею опікуватиметься родич Йосип, який був уже в похилому віці. Вони побралися, як того вимагав закон, і поїхали з Єрусалима до Назарету.
Введення у храм Пресвятої Богородиці - коли свято за церковним календарем
Цю дату почали відзначати в церкві ще з давніх-давен, у перші століття християнства, але широко відомою вона стала в IX столітті.
Народна назва свята - Третя Пречиста: Перша Пречиста - це Успіння Богородиці, Друга Пречиста - Різдво Богородиці.
У 2024 році Введення в храм Пресвятої Богородиці відзначатимуть 21 листопада за новим церковним календарем і 4 грудня - за старим.
Багато вірян ідуть у свято до церкви, а також ведуть на першу сповідь діток (у 7 років).
У народі Третя Пречиста означає початок зими - вважається, що з цього дня настають справжні холоди. З цього приводу за старих часів влаштовували гуляння, ярмарки та посиденьки.
Є в цю дату (точно так само, як і на Різдво та Великдень) особлива прикмета: помічали, хто першим із чужих до хати зайде - таким і весь рік буде. Якщо жінка - будуть фінансові проблеми, чоловік - усе буде стабільно, дівчина - у домі буде кохання, хлопець - приніс здоров'я, дитина - клопоти, а стара жінка - добра не чекай.
Що не слід робити на Введення за народними повір'ями:
- займатися важкою роботою;
- поспішати - кажуть, хто поспішить, той увесь рік нічого не встигатиме;
- лаятися, зловживати спиртним;
- робити прибирання, займатися пранням, шиттям;
- позичати що-небудь - це до збитків.
У церкві немає прямої заборони на роботу, але за можливості все ж таки варто відкласти мирські справи і присвятити час молитвам і думкам про духовне.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:01
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:27, 2 грудня
1
11:39, 25 листопада
15:07, 29 листопада
14:46, 28 листопада
19
live comments feed...