• Головна
  • Льодовий палац у Калші є, а льоду - немає!
16:52, 26 вересня 2013 р.

Льодовий палац у Калші є, а льоду - немає!

Питання, винесене у заголовок, хвилює багатьох калушан, а особливо молодих людей, працівників ТОВ «Карпатнафтохім» і ПрАТ «ЛУКОР», які приходили сюди, щоб покататися на ковзанах і з користю для здоров'я провести свій вільний час. Льодовий палац «Нафтохімік-арена» не експлуатується з червня 2013 року і, схоже, в найближчий період навряд чи відновить свою роботу.

- Основна проблема вимушеного простою спортивної споруди - це відсутність будь-якого фінансування, - пояснює ситуацію директор льодового палацу Євген Геренда. - Вже довший час кошти не виділяються ні від ТОВ «Карпатнафтохім», яке допомагало нам оплачувати спожиту електроенергію, ні від Калуської міської ради, ні від Івано-Франківської обласної ради, якій за погодженням з Міністерством молоді та спорту України передано на баланс цю споруду льодового палацу. Вона, нагадаю, була збудована за кошти Державної цільової соціальної програми «Хокей України».

За словами Євгена Богдановича, сьогодні заборгованість управління освіти Калуської міської ради перед льодовим палацом за катання на ковзанах учнів міських шкіл складає 30 тис. грн. Івано-Франківська обласна ДЮСШ винна дирекції льодового палацу за оренду катка, на якому проводилися тренування юних хокеїстів, 40 тис. грн. Крім того, існує заборгованість у виплаті зарплати працівникам льодової арени, сплаті податків відповідно до Бюджетного кодексу України, внесків до Пенсійного фонду України тощо.

Однак найбільша біда в тому, що дирекція льодового палацу «Нафтохімік-арена» не має фінансової можливості розрахуватися з ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за раніше спожиту електроенергію. Заборгованість перед цим енергопостачальним підприємством складає 110 тис. грн. Її треба повністю погасити. Тільки в такому випадку буде відновлено подачу електроенергії до льодового палацу. А обслуговуючий персонал льодової арени вже потурбується про те, щоб якнайшвидше підготувати її до експлуатації. Однак наразі вона продовжує простоювати, а персонал льодового палацу бути без роботи та не отримувати зарплатню.

До того ж, як зауважив Євген Геренда, на баланс Івано-Франківської обласної ради передано тільки основні фонди спортивної споруди зі штучним льодом без працівників льодового палацу. В області вже віддавна ведуться розмови про створення на базі Калуського льодового палацу комунального підприємства, куди б могли прийняти на роботу всіх чи деяку кількість нинішніх працівників цієї спортивної споруди. Проте наразі спромоглися лише утворити комісію, яка повинна вивчити це питання та рекомендувати облраді прийняти те чи інше рішення. Тож подальша доля льодового палацу та його працівників залишається невідомою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...