
10:38, 19 травня
Справжнє диво: на Франківщині зацвіли сторічні каштани

На території Галицького замку, що на Івано-Франківщині, ростуть вікові дерева, яким понад сто років.
Про це повідомляють на Facebook-сторінці Національного заповідника “Давній Галич”
На рубежі ХІХ–XX століть Галицький замок став туристичною атракцією міста, що зумовило нагальну потребу у консервації руїн, облаштуванні водовідведення та укріпленні ескарпів.
Було визначено необхідну суму коштів — 800 золотих (300 надало “Коло консерваторів”, решту — міська влада). У 1900 році провели перші рятувальні роботи, а вже у 1901-му — законсервували одну з веж та частково відреставрували ескарпи замку.

Територія Галицького парку, Facebook-сторінка Національного заповідника “Давній Галич”
У 1908 році під час розгляду справи щодо господарської діяльності власника цегельні М. Спірмана, яка розташовувалася поблизу Замкової гори й могла завдати шкоди залишкам фортеці, представники “Кола консерваторів” висунули низку вимог.

Точно невідомо, які саме дерева були висаджені для заліснення, однак деякі з них збереглися донині. Зокрема, на території Замкової гори досі ростуть вікові дерева липи серцелистої та гіркокаштана звичайного, вік яких перевищує сто років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:39
Вчора
20:42
Вчора
15:56
11 грудня
ТОП новини
Оголошення
09:27, 29 листопада
09:27, 29 листопада
09:27, 29 листопада
12:39, 3 грудня
09:27, 29 листопада
Коментарі