• Головна
  • Більше 3% прикарпатців – психічнохворі, ще майже 40% потребують час від часу допомоги психіатра
09:03, 10 жовтня 2013 р.

Більше 3% прикарпатців – психічнохворі, ще майже 40% потребують час від часу допомоги психіатра

Психічні розлади досить поширені: на них страждають понад 25% людей у певні періоди їхнього життя. Ці захворювання також є універсальними, тобто вражають людей усіх країн, осіб будь-якого віку, статі, багатих і бідних, міських і сільських мешканців.

В нашій області майже 3,1% населення потребують допомоги психіатра, - розповіла заступник головного лікаря ОПНЛ№3 з організаційно-методичної та поліклінічної роботи Наталія Шаповалова.

На відкритті благодійної виставки творчих робіт пацієнтів Івано-Франківської обласної психоневрологічної лікарні №3 головний лікар даного закладу Мирон Іванович Мулик поділився з журналістом БРІЗ своєю думкою з цього приводу. На його переконання, біля 40 % населення потребує час від часу корекції свого психічного стану та консультації фахівця в цій галузі. «Треба зрозуміти, що кожен має свого скелета в шафі», - каже М.Мулик.

Медики переконують, що стан психічного здоров’я населення - це питання національної безпеки держави, населення якої перебуває під впливом екстремальних економічних, екологічних і виробничих факторів. Дуже важливим є те, що нарешті змінено уявлення про психіатричну допомогу у вузькому розумінні на більш широке - охорону психічного здоров’я.
Доцільним в даній ситуації є інтеграція надання послуг в загальну медичну мережу, співпраця з громадськими організаціями, ЗМІ з метою подолання "стигматизації" та упередженості. 

Довідково: За даними Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України на початок 2013 р. 2,5% жителів України перебували під наглядом психіатра, аналогічна ситуація і в Івано-Франківській області.

Щорічно в області реєструється біля 130 тис. звернень до лікарів-психіатрів, стаціонарної допомоги потребує біля 9 тис. осіб.

Сьогодні в області функціонують 3 психіатричні лікарні, 3 денних стаціонари, 17 психіатричних кабінетів, консультативна поліклініка в обласній психоневрологічній лікарні №3.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...