• Головна
  • В Івано-Франківську третина швидких непридатні для роботи
15:03, 1 листопада 2013 р.

В Івано-Франківську третина швидких непридатні для роботи

Депутат Івано-Франківської міської ради від фракція ВО «Батьківщина» Володимир Стасюк переконий, що в умовах зростання кількості техногенних аварій і катастроф – існуюча система функціонування швидкої допомоги в державі, в тому числі і в місті Івано-Франківську, на практиці засвідчує свою неефективність

Хоча б з тієї причини, що понад дві третини транспортних засобів міської станції швидкої допомоги є непридатними для повноцінного надання екстреної медичної допомоги в салонах автомобілів. 

«Навіть висока кваліфікація медичних кадрів в цій ситуації не дуже б зарадила. З іншого боку, не може в с. Ямницю чи с. Угринів Тисменицького району на екстрений виклик їхати швидка допомога з смт. Лисця, якщо на вул. Тролейбусній в м. Івано-Франківську в цілодобовому режимі чергує бригада екстреної допомоги. Отож, централізація управління екстреної медичної допомоги в області, створення єдиної диспетчерської служби із сучасним зв’язком, централізоване забезпечення сучасними транспортними засобами категорії «В» і «С» є вимогою часу. Створення додаткових постійних та тимчасових пунктів базування бригад та затверджені типові штати бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги розвіюють сумніви щодо суттєвих скорочень чисельності медичних кадрів», - запевняє Володимир Стасюк. 

Він переконаний, що серйозні зміни мусять відбутися і в первинній медичній допомозі (ПМД) як одній із найважливіших видів медичної допомоги, що нині перебуває в занепаді. Необхідне створення центрів ПМД як юридичних осіб. Без створення юридичної особи для цього виду медичної допомоги неможливе спрямування конкретних фінансів, неможливо «замкнути» у цілісну систему ФАПи, амбулаторії та сектор ПМД (дільнична служба, фахівці загальної практики – сімейної медицини) існуючих поліклінік, забезпечити їх необхідним обладнанням для діагностики та раннього виявлення небезпечних захворювань. Мусимо, звичайно, бути мудрими на шляху цих важких, але важливих перетворень. Але не намагатись нічого змінювати, «консервувати» стан справ у сфері медицини є злочинною дією. 

Також Володимир Стасюк наголосив, що ефективність та якість змін залежить від інтелекту реформаторів, починаючи від столиці та закінчуючи найнижчою ланкою управління, а також від фінансового забезпечення реформ.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...