Заміна Михайла Васильовича на Василя Михайловича. Це «просто ротація кадрів» чи «дуже немудре рішення» президента

Сьогодні Прикарпаття отримало нового голову Івано-Франківської облдержадміністрації. Замість Михайла Вишиванюка посаду обійняв його колега із Партії Регіонів Василь Чуднов

Рішення доволі несподіване, адже здавалося своїм авторитетом і вмінням згладжувати кути у відносинах партії, яку представляє, із строкатим депутатським корпусом облради, Михайло Васильович довів усім, що він на тому місце, що треба. 

Ще й декілька місяців тому, вже колишній губернатор Вишиванюк беззаперечно стверджував, що залишатиметься на своїй посаді до 2017 року.  

У світлі численних кадрових ротацій із очільниками областей на Львівщині, Одещині, такі кроки центрально влади наштовхують на певні роздуми і ставлять запитання:

1. що означає зміна керівника Івано-Франківської ОДА?

2. Чи це дійсно правильний, сильний хід, а, чи можливо, помилка Президента? 

Саме із цими запитаннями кореспондент "Фіртки" звернувся до політиків, політологів та експертів.

Роман Ткач, політик

Янукович, Азаров, Чуднов… Це все вчорашній день…

Дмитро Шлемко, народний депутат України, ВО "Батьківщина"

Процес ротації, який почався із Галичини, є свідченням того, що розпочалася підготовка до президентських виборів. Це ознака того, що сьогодні Президент у пошуках тих людей, які будуть працювати на ПР не залежно від того, на якій території вони живуть. Знайшли на Івано-Франківщині того, хто вірно служив не зважаючи на те, що непритомнів у ВРУ від малесенького ідеологічного питання і вважають, що він буде після цього міцним стовпом в області. Це велика помилка. Це та людина, яка не зуміє консолідувати політичні сили Франківщини. У нього для цього просто немає ні досвіду, ні знань. Це людина, яка амбітна і не вміє працювати з людьми і людина, яка немає відповідної команди. Це помилка, яка сьогодні зроблена для влади і велике благо, яке сьогодні зроблене для опозиції. Бо нам сьогодні дуже легко буде працювати. Просто треба буде ткнути пальцем – дивіться кого представляє на Франківщині сьогодні Президент і хто є представником влади в одній із найкращих областей. Думаю, що те, що сьогодні робиться, то робиться тільки для блага Івано-Франківської громади.

Руслан Коцаба, журналіст, громадський активіст

Однозначно, що заміна Михайла Васильовича на Василя Михайловича - це найбільша помилка Януковича на Прикарпатті. Адже після тої наруги над львів'янами (під назвою "Сало в шоколаді"), яку "небожитель Межигір'я" вчинив на ніч Хеловіна, - прикол із презентом "Чудо вЧудили!", саме у день Великої Жовтневої Революції, вже не є таким смішним. І тут беруться до уваги всі чинники: і не до порівняння професійні та людські якості новопризначеного і колишнього губернаторів; і специфіка "гуцульського народного театру", коли, для прикладу, після сфальшованого голосування за антиукраїнський мовний закон у людини стаються "непереборні" хвороби. Команда Вишиванюка набагато професійніша, аніж у наступника. А ще можна додати про всеукраїнську втому від партії Ригіону (одного і чістоканкрєтного) - і ця втома вже накопичилася не тільки у проукраїнського виборця, але навіть і у колишнього "продонбасського"... І не допоможуть навіть гуцульські хитрощі "одне подумав-друге сказав-третє зробив". ;)))) Тобто, підсумовуючи: президентська чехарда із губернаторами повинна мінімізувати вплив на виборця з боку центристського налаштованого політикуму і, навпаки, - допомогти крайньоправим і крайньолівим політсилам радикалізувати електорат до крайньої межі, якою до виборів легше маніпулювати і яку "добрий царь-батюшка Пахан Межигірський" буде підкреслено брутально розгнаняти вже на наступний день після виборчих фальсифікацій... А у тому, що ця злодійська влада, навіть чесно і розгромно програвши президентські вибори, знайде у собі честь передати владу - вже не вірить ніхто, хіба якісь дебіли. Я в такі політичні чудеса не вірю! Янукович поставив Чуднова і Сала виключно для конфронтації та ескалації напруги. Крапка. 

Юрій Романюк, депутат Івано-Франківської обласної ради, ВО "Батьківщина"

"Час "роздачі слонів" за квотним ПРинципом на Банковій - минув!
"Сім"я"- пішла на вибори!"
Останні кадрові потрясіння голів ОДА, з череди тривалих змін у близько 8 ПРиречених областях у 2013 році, свідчить лише про одне - Янукович розпочав нову президентську кампанію 2015 року. Кадри змінюються не стільки за принципом покарання за погані показники в соціально-економічному розвитку ввірених їм регіонів, скільки за принципом кінця періоду формування влади за квотним принципом "роздачі слонів, усім кланам, олігархам, фінансово-промисловим групам та партіям, як подяку за підтримку і формування спільної перемоги ВФЯ на виборах у 2010 році. На той момент, березня-квітня 2010 року, Янукович був змушений віддячити усім своїм сателітам і політичним союзникам відповідною квотою кадрів та індульгенцією на пограбування країни. Час минув. Більше, він вважає, що вже нікому нічого не винен, свої зобов"язання перед усіма виконав остаточно. На кону "Сім’ї" - друга каденція президенства. Ставки надзвичайно великі, аби далі продовжувати спокійно спостерігати за жахливий стан в самих регіонах, катастрофічно низький соціологічний рейтинг та рівень підтримки президента виборцями, невпевненість Банкової у здатності деяких керівників областей забезпечити необхідний "Сім’ї" результат виборів.
Саме в цьому і лише в цьому контексті треба розглядати всі сьогоднішні та наступні кадрові зміни у "верхах".
Причини зміни кервіників Львівіської та Івано-Франківської ОДА, відразу ж після забезпечення ними проходження через обласні ради погодження Угоди "Про розподіл продукції" на Олеському родовищі сланцевого газу, свідчить і підтверджує вищевикладений висновок. Банкова переконана, що на Галичині НЕ вдалося забезпечити корінний перелом свідомості виборців у бік позитивного сприйняття політики ВФЯ, і катастрофічно принизливий низький рівень підтримки місцевим населенням президента Януковича, несприйняття його політики, та глибоко укоріненої ненависті до Партії регіонів загалом. Більше того, Банкова НЕ має жодних сумнівів, що ці губернатори НЕ здатні у 2015 році, під час виборів "піти по-безпредєлу" для отримання необхідного результату, на своїх територіях: "душити", "мочити", "пресувати"... нескорених Галичан!
Кадрові зміни в останній період - це не "аукціон дерибану посад", за накрадені мільйони доларів, як було досі. "Сім"я", за час свого ПРавління вже достатньо забезпечила себе на майбутнє.
Їм вже не потрібний - зайвий мільйон доларів.
Їм конче потрібний - зайвий мільйон голосів!
Саме такі, не притаманні для "донецьких" - тренди, є сьогодні домінуючими на Банковій.
Банкова давно "скалила зуби" на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Вишиванюк, ніколи не був "своїм" для ВФЯ особисто і "Сім’ї" - загалом. Лише, високе протеже тодішнього Голови Верховної Ради України Володимира Литвина і вплив екс-президента Леоніда Кучми, та ще декількох впливових "донецьких", на остаточну позицію ВФЯ, і передавило чашу терезів на бік Михайла Вишиванюка, проти Василя Чуднова, у тривалому місячному протистоянні амбіцій, у березні 2010 року. Але час змінився, і політичний вплив тих людей дорівнює сьогодні нулю. Тому, реально за пличима Михайла Вишиванюка не має жодного потужного клану, ФПГ, олігархів чи хоча б групи депутатнів у ВРУ, окрім власного досвіду і харизми.
Катастрофічна поразка Василя Чуднова на парламентських виборах жовтня 2012 року на Снятинсько-Косівсько-Верховинському мажоритарному окрузі, здавалося б остаточно поховало мрії та ілюзії Чуднова на своє політичне "воскресіння"! Але, внутрішньо-політична ситуація в країні призвела до радикалізації дій "Сім’ї", в сенсі спрацювання інстинктів самозбереження. Чуднов заручився покровительством впливових регіоналів з найьлижчого оточення "Сім"ї" і отримав довгоочікувану індульгенцію влади на Прикарпатті!
Особливо цікавою, майже пікантною, видається наступна "співпраця" Чуднова з обласною радою! Якщо, Вишиванюк сам є депутатом обласної ради і має безпосередньо "своїх" 30-40 штиків, і ще 10-15 депутатів були йому близькими, дружніми, чимось винними або вдячними..., то Чуднов НЕмає в обласній раді, - жодного штика! Більше того, авторит останнього в середовищі обласної ради, як і в ОДА, взагалі не проглядається. За Конституцією і чинним законодавством, для висловлення недовіри голові ОДА, достатньо проголосувати 50% депутатів, для наступного реагування урядом і президентом. А при голосуванні 2/3 від складу ради, а це 76 від 114 депутаів, президент зобов"язаний(!) здійснити кадрову заміну голови ОДА.
Опозиція при Вишиванюку мала твердих 55-60%, при Чуднові нова Опозиція складатиме 3/4 від складу ради. Якщо, Чуднов замінить заступників голови ОДА та голів РДА, які є депутатами обласної ради, то він втратить ще 10 штиків.
Розглядати кадрову перестановку Чуднова замість Вишиванюка через призму наївного сподівання на якесь суттєве "пАкрАщення" в області, можуть лише дилетанти. Область чекає повна деградація, некерованість, безгрошів"я, втрата авторитету влади навіть у КМУ та на Банковій, повна катастрофа останніх ілюзій на президентських виборах з рахунком 5:95%!!!
Це, ще дуже пом'ягшений прогноз реальних подій 2014-2015 р.р.
ПРезидент - рулить...... у ПРірву!

Ігор Ткач, інформаційний аналітик та спеціальний кореспондент газети "Вікна" vikna.if.ua

В оточенні Президента є люди різних ешелонів – найближче оточення, другий, третій, четвертий ешелон. Оскільки зараз так виглядає, що угода про Асоціацію підписана не буде, то влада страхується на той випадок як же рухатися далі. Вишиванюка як людину, яка знаходиться у другому ешелоні, отрмиана у спадок від Кучми, було замінено на людину чіткого вертикального підпорядкування. Це не помилка Президента, а просто підготовка до нового етапу роботи. 

Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради, ВО "Свобода".

Призначення Чуднова означає підготовку до виборів у 2015 році. Вважаю, що це помилка Президента з точки зору інтересів Партії регіонів. Бо більш зручного і такого компенсаторного як Вишиванюк їм не можливо знайти. Я думаю, що Чуднов, однозначно, займатиме різкішу позицію, яка подобатиметься партії, але не додаватиме голосів. Якщо Вишиванюк був таким суцільно своїм і поглинав якісь там крайні, радикальні прояви, то зараз та ж сама «Свобода» чи інші партії могтимуть більш відкритіше боротися із владним режимом. Тому, думаю, що однозначно це слабкий крок Януковича. Передбачаю, що зараз помітнішими стануть лінії фронту. Але не вважаю, що Чуднов додасть голосів ПР в області.

Тарас Случик, політолог

Це помилка. На Прикарпатті немає досвідченішого управлвнця та політика з провладного табору. Новопризначеному голові ОДА буде дуже складно шукати порозуміння з Облрадою. Тому можна прогнозувати підсилення впливу депутатську корпусу. 

Віктор Анушкевчиус, міський голова Івано-Франківська

Я не можу зараз коментувати рішення Президента. Це виключно його повноваження. А що стосується роботи Михайла Ваасильовича, то ця людина за ці роки дуже багато зробила для області. А Василю Михайловичу хочу побажати тримати цю планку, бо після такого сильного господаря –  це не так просто буде зробити. Але, зрештою, знаючи наполегливість Василя Михайловича, думаю, що у нього все вийде.

Кость Бондаренко, політолог

Це просто ротація кадрів. Думаю, що Михайла Васильовича ніхто не образить у кадровому плані. Думаю, що йому будуть пропозиції. Він доклав дуже багато зусиль для того, щоб якось підняти Франківщину. Це дійсно дуже сильнйи менеджер. Але в даній ситуації йдеться про кілька моментів. Перше – це посилення партійної роботи в області. Другий – необхідінсть пошуків компромісів, бо Михайло Ваисльович, як господарник він був доволі безкомпромісним чоловіком, користувався високим авторитетом серед політиків. Натомість у Василя Михайловича все-таки є більше схильності до пошуків компромісу. Третє – йдеться про підготовку до президентської кампанії 2015 року. 

Степан Волковецький, голова Івано-Франківського обласного товариства «Просвіта»

Це дуже немудре рішення.

 

 

 

Фіртка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
263 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати