Місто Бурштин змінить свою символіку

2014 року місто Бурштин святкуватиме свою 460-ту річницю. Тому влада міста вирішила внести зміни в символіку герба та прапора Бурштина.

«Ми вирішили шукати історичні символи нашого міста, щоб об’єднати минуле і сьогодення. Один із символів, які ми знайшли, — це сокіл із складеними крилами, який було знайдено на печатці графа Ігнатія Скарбкова. Цю печатку віднайшов серед документів XIX ст. кандидат історичних наук Андрій Гречило зі збірки краєзнавця Антоні Шнайдера, що зберігаються у Львівській науковій бібліотеці. Ми знаємо про те, що в Бурштині була велика соколина ферма — об’єкт гордості дідича, тому власник міста і зобразив цього птаха на своїй печатці, а ймовірно — й на гербі поселення. Історик зробив на основі символіки згаданої печатки реконструкцію міського герба Бурштина й помістив його у своїй фундаментальній книжці «Герби міст України», — повідомила заступник міського голови Марія Козар.

Герб згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення. Сокіл відображає давні міські традиції Бурштина, оскільки на печатках містечка з XIX ст. маємо зображення такого птаха. Два стилізовані бурштини (янтарі) — як асоціативний символ назви поселення — це втілення руху, тепла й енергії. Хрест означає високу духовність жителів міста. Запропонований проект прапора має елементи та кольори герба. 

Стик
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
5 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати