Прикарпатську «швидку» реформуватимуть на румунський лад

Про необхідність цього йшлося під час перебування в Румунії 13-16 листопада офіційної делегації з Прикарпаття, яку очолював перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк.

«Румунська сторона пропонує нам участь у пілотному проекті зі створення екстреної медицини, який діє там з 2001 року, - зазначив представникам ЗМІ Василь Плавюк. – Проект впроваджуватиметься на двох територіях – у Верховинському районі та Яремчанській зоні».

Про основні особливості надання екстреної медичної допомоги у Румунії журналістам розповів директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник. Стало зрозумілим, що румунські медики, надаючи екстрену допомогу, тісно співпрацюють з рятувальними і правоохоронними службами. У своїй повсякденній роботі вони використовують цілий арсенал спеціальної техніки, в тому числі, гелікоптери. Українські лікарі, на відміну від іноземних колег, такого потенціалу у своєму розпорядженні не мають, однак,  переконаний Роман Мельник, вже найближчим часом можуть сподіватися на збільшення кількості спеціалізованого транспорту. Зокрема, на Івано-Франківщині очікують отримати  30  авто, закуплених за бюджетні кошти.

Загальний успіх спільного з румунами медичного проекту залежатиме також від європейських грантів та інвестицій. Фінансування, як передбачає Василь Плавюк, має розпочатися з 2015 року. 

Правда if.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати