При зниженні ставки податку на прибуток надходження до бюджету зросли

Зменшення ставок оподаткування податком на прибуток підприємств з 25 відсотків у 2010 році до 19 відсотків у 2013 році позитивно вплинуло на динаміку надходжень податку до бюджету. Про це повідомив начальник Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області Віктор Рахміль.

Так, у 2011 році прикарпатські підприємства сплатили 329,4 млн.грн. податку на прибуток, у 2012 – 396,7 млн.грн., а за 10 місяців п.р. надходження уже склали 434,6 млн.грн. і за попередніми даними в цілому за рік зростуть до 490 млн. гривень.

Керівник відомства підкреслив, що зростання надходжень також відбулося за рахунок покращення адміністрування податку, залучення до сплати суб’єктів господарювання, які раніше декларували від’ємне або «нульове» значення об’єкту оподаткування.

В той же час, за підрахунками міндоходівців, зменшення ставок податку дозволило залишити в розпорядженні суб’єктів господарювання значні суми прибутку, які могли бути витрачені на розширення виробництва, підвищення оплати праці працівників та інші цілі. Підприємства області впродовж трьох років змогли додатково акумулювати понад півмільярда гривень, зокрема у  2011 році - 124 млн.грн., у 2012 році - 180 млн.грн.  За підсумками 2013 року очікувана сума прибутку, яка залишиться в розпорядженні підприємств складе майже 270 млн.гривень.

Прес-служба ГУ Міндоходів в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1 перегляд в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати