Розмір мінімальної зарплати та страхового внеску з 1 грудня 2013 року змінено

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" починаючи з 1 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата становитиме 1218 гривень.

 Відтак збільшується і розмір мінімального страхового внеску. Для фізичних осіб-підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, він становитиме 422,65 грн. При цьому максимальна величина доходів, на яку нараховується єдиний внесок, з грудня 2013 року становитиме 20 706 гривень.

До  того ж буде змінено прожитковий мінімум. Для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць він становитиме 1218 гривень; для осіб, які втратили працездатність – 949 гривень. Однак збільшення такого мінімуму не вплине на розмір соціальної пільги, яка застосовуватиметься до виплат, в тому числі зарплати, за грудень. Лише прийняті зміни розміру прожиткового мінімуму з 01.01.2014 року диктуватимуть нові розміри застосування податкової соціальної пільги на цілий рік.

Також нагадуємо, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою для застосування на території України для підприємств усіх форм власності та господарювання. Роботодавець не має права встановлювати працівнику заробітну плату в розмірі нижче мінімального.

 

Підготовлено інформаційно-комунікаційним

 відділом  ДПІ у м. Івано-ФранківськуГУ Міндоходів

в Івано-Франківській області 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
9 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати