• Головна
  • Червонокнижні першоцвіти в Івано-Франківську під захистом закону!
16:00, 17 січня 2014 р.

Червонокнижні першоцвіти в Івано-Франківську під захистом закону!

Аномально тепла погода січня 2014 року сприяє передчасному розцвітанню першоцвітів, у зв’язку з чим Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області посилює контроль у галузі збереження червонокнижних обєктів рослинного світу – розпочато проведення рейдових перевірок, спрямованих на припинення збору, перевезення та торгівлі рідкісними першоцвітами.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області передусім зосереджують свою роботу на проведенні перевірок в місцях зростання червонокнижних першоцвітів, особливо – на територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Також проводяться рейдові перевірки в місцях збуту декоративних рослин, на шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, а також закликає громадян не купувати підсніжники. Адже купівля червонокнижних первоцвітів теж сприяє незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!
Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян до 510грн. з конфіскацією незаконно добутого. Постановою КМУ від 07.11.2013р. №1030 передбачена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49грн. за кожну трав'янисту рослину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...