• Головна
  • Івано-франківців закликають задекларувати свої доходи
17:39, 17 березня 2014 р.

Івано-франківців закликають задекларувати свої доходи

З таким словами звернулась до мешканців нашого міста заступник начальника Івано-Франківської ДПІ Олена Мухіна під час зустрічі з журналістами місцевих ЗМІ.

Відомо, що «Деклараційна кампанія -2014» розпочалась 1 січня і триватиме до 1 травня 2014 року. Хоч ця кампанія не є новиною для івано-франківців, однак варто нагадати їм окремі її положення.

Наводимо відповіді на запитання, які прозвучали під час зустрічі:

- Олено Всеволодівно, громадяни вже звикли, що кожен рік починається з кампанії декларування доходів громадянами за минулий рік. Скажіть будь-ласка, чи є особливості цьогорічної  кампанії декларування?

Особливістю цьогорічної кампанії декларування є створення більш комфортних умов для подання громадянами річної податкової Декларації про майновий стан і доходи. Так, передбачено можливість приймання декларацій з продовженим часом роботи (понеділок – четвер - до 20.00 год., а у п‘ятницю – до 19.00 год.). Практикується надання практичних консультацій у залі №3 Центру обслуговування платників податків ДПІ.

З метою створення сприятливих умов та поліпшення рівня обслуговування підприємців та громадян, працює електронний сервіс Міндоходів, що дозволяє заповнювати і направляти декларацію через Інтернет. Такий сервіс надає можливість громадянам заощадити свій час на складання та подання звітності. Для користування цією послугою платникові необхідно отримати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І що саме головне - те й інше можна отримати цілком безкоштовно:  ключі електронного цифрового підпису – в Центрі сертифікації ключів на першому поверсі інспекції у каб. 110, а програмне забезпечення – у залі №3 Центру.

- Розкажіть, куди, кому і в який термін необхідно подати декларацію? За яких умов фізична особа зобов`язана подати податкову декларацію і в яких випадках звільняється від здійснення такої процедури?

- Подається декларація до органу державної податкової служби за місцем реєстрації. Граничний термін подання декларації для тих громадян, які зобов’язані подати декларацію за 2013 рік, є30 квітня 2014 року, а з метою отримання податкової знижки - 31 грудня 2014 року.

Зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи ті громадяни, які у 2013 році отримували:

- доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, але ці доходи не є звільненими від оподаткування;

- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- іноземні доходи, доходи від нерезидентів (у т.ч. за кордоном);

- інші доходи, отримані не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався.

Якщо платник отримував доходи виключно від податкових агентів, або від операцій з продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб, подавати декларацію в такому випадку  не потрібно.

 Крім того, подати декларацію можуть громадяни, які мають право на податкову знижку.

- Які саме витрати дозволено включати до податкової знижки, щоб повернути частину сплаченого податку?

- Громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива мають право подати декларацію на податкову знижку та отримати частину сплаченого протягом 2013 року податку на доходи фізичних осіб.

-  Чи змінилась форма декларації, за якою потрібно звітувати про отримані доходи за минулий рік?

- Так, нову форму декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення затверджено наказом Міндоходів від 11.12.13 року № 793. Громадяни можуть ознайомитися з ними на офіційному веб-порталі Міністерства: http://minrd.gov.ua/ у розділі «Законодавство».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...