17:41, 20 березня 2014 р.
На Прикарпатті міський голова формує Національну гвардію
Цього тижня на обмундирування Національного ополчення у Калуші з міського бюджету виділили 300 тис. гривень, інформують «Вікна». Для кожного бійця, повідомив міський голова, придбають комплект уніформи — від наплічника і до бронежилета — загалом на 3 000 гривень. Але нині виникає сумнів щодо того, яке ж, насправді, формування діятиме на території Калуша? І якими будуть його функції.
13 березня Верховна Рада України створила Національну гвардію України.
— Крім правоохоронних функцій, які переходять Національній гвардії у спадщину від внутрішніх військ України, на національну гвардію пропонується покласти виконання й інших функцій, — зазначив спікер ВР Олександр Турчинов. — За законом, це: у взаємодії з правоохоронними органами брати участь у забезпеченні державної безпеки, захисту державного кордону, брати участь у припиненні терористичної діяльності, а також у діяльності зі знешкодження воєнізованих збройних угрупувань, терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
Перед Нацгвардією ставляться завдання, притаманні суто військовим формуванням.
У взаємодії зі Збройними силами України вони будуть брати участь у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом введення воєнно-бойових дій, а також виконанні завдань територіальної оборони. Унікальність у тому, що вона виконуватиме службово-бойові завдання в інтересах громадян, суспільства і держави в умовах мирного часу, за надзвичайних ситуацій, а також брати участь у забезпеченні оборони України, захисті її суверенітету і територіальної цілісності, безпеки прикордонного простору, державної незалежності і націнтересів у разі збройної агресії чи загрози. В умовах мирного часу Нацгвардія виконуватиме правоохоронні функції.
Керівника Нацгвардії призначає Верховна Рада за поданням президента.
Цього тижня Національна гвардія України оголосила про набір добровольців на службу. Відповідне повідомлення з’явилося на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України. Передбачається, що службу у Нацгвардії проходитимуть за контрактом.
За словами військового комісара Калусько-Рожнятівського об’єднаного комісаріату Володимира Шаховця, нині військкомат не має вказівки про призов до Нацгвардії. Однак, у військкоматі реєструють добровольців. Станом на четвер, 20 березня, до Національної гвардії записалося 10 осіб. Фізично здорові, віком від 20-ти до 40-а років — одна із основних умов прийому.
ОПОЛЧЕННЯ ЧИ ГВАРДІЯ?
На початку березня країною розлетілася новина про мобілізацію до Збройних Сил України. Військкомати в Україні штурмували чоловіки, які були готові стати на захист батьківщини. Однак, до війська брали не всіх: окрім випадків за медичними протипоказаннями, на заваді до мобілізації став вік: після 40-а років до війська не брали рядових, після 45 — сержантів, після 50-ти — офіцерів.
У Калуші чоловіків, яких не реєстрував військкомат, направляли до міської ради: там записували до Народного ополчення. Про це повідомив секретар Калуської міської ради Олександр Челядин, повідомляють «Вікна».
— До нас звернулися з військкомату з тим, щоб допомогти із добровольцями. Тобто — складати списки тих людей, які не підлягають мобілізації, — акцентував він.
До Народного ополчення кликали і депутатів міської ради — тих, які не підлягають призову до війська.
Уже невдовзі Народне ополчення міський голова переіменував у «Нацгвардію». За словами Ігоря Насалика, станом на середу до калуської “Нацгвардії” записалися 110 осіб. Більша частина із них уже пройшла всі необхідні процедури для того, щоб мати можливість отримати та користуватися зброєю. Так, як і передбачено у законі про Національну гвардію, у правоохоронних органів витребували довідки про те, чи притягувалися ці люди до кримінальної відповідальності, або — чи мають непогашену судимість. Також вони вже пройшли медкомісію. Медкомісію для частини добровольців організували безпосередньо у фойє ПК «Мінерал». Ігор Насалик коротко поінформував, яка мета формування.
— Щоб якщо буде потреба — ми могли мобільно зібратися і уже виконувати завдання. Для проведення мобілізації потрібен якийсь час, а ми уже будемо готові до виконання завдань, — повідомив Ігор Насалик.
Добровольці впродовж трьох днів мають пройти навчання. Міський голова також повідомив: через керівництво Внутрішніх військ домовляється про зброю. У крайньому випадку пообіцяв, принаймні, половину добровольців забезпечити зброєю із власного арсеналу.
Крім того, депутати Калуської міської ради виділили із міського бюджету 300 тис. гривень для обмундирування Народного ополчення: орієнтовно сотню осіб мають зодягти в уніформу, яка включає повний комплект: від наплічника і — до бронежилета. На одного бійця — приблизно 3 тис. гривень. Водночас, депутати виділили і кошти для пошиття літньої форми одягу для військових військової частини, яка дислокована у Калуші — 12,5 тис. гривень. 60% особового складу військової частини Калуша виїхали до Ірпіня і нині там проходять навчання.
У середу у ПК «Мінерал» навіть записували розмір взуття та — одягу кожного добровольця — щоб форму пошити у стислі терміни. А міський голова анонсував про відкриття казначейського рахунку.
— Не переводьте гроші у Київ на ефемерні рахунки, — закликав Ігор Насалик. — Краще допоможіть своїм.
І пообіцяв щоденний прозорий звіт.
Між тим, у який спосіб калуська «Нацгвардія» зможе влитися у всеукраїнську структуру — невідомо. За словами Володимира Шаховця, формування, яке утворилося із «подачі» міського голови, пізніше має бути зараховане до Нацгвардії — про це має бути відповідний наказ. Однак, певна частина, імовірно, навіть більшість із Народного ополчення, мабуть, не зможуть стати Національною гвардією: насамперед, через обмеження у віці.
— Жодних інших збройних формувань, крім Збройних сил України і Національної гвардії, яка формується на основі Внутрішніх військ України, немає і бути не може. Тому будь-яке ходіння людей у масках, із незрозумілою зброєю, як би вони не називалися, — Самооборона, Правий сектор, Комунальний сектор, Міський сектор — вони є поза Законом. І до них будуть застосовані всі заходи у межах законодавства України як до незаконних збройних формувань, — запевнив міський голованещодавно під час прес-конференції.
Фактично, мер сам поставив під сумнів статус Народного ополчення Калуша. Більше того: у законі про Нацгвардію чітко йдеться про субординацію і підпорядкування. Однак, Ігор Насалик уже встиг висловити дві різні теорії щодо того, як діятиме калуське Народне ополчення. За однією із них, озвученою на сесії міської ради, добровольці рятуватимуть Крим — якщо впродовж найближчих днів керівництво держави не визначиться зі стратегією. За іншою, висловленою на зустрічі у ПК «Мінерал», — поїдуть до Києва. Хто їх при цьому очолить — невідомо.
P.S. Щойно стало відомо, що у четвер, 20 березня, о 17.00 запланована позачергова сесія Калуської міської ради, на якій запропонують затвердити Положення про Нацгвардію у Калуші.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
Вчора
13:50
7 жовтня
14:43
6 жовтня
Учителька з Івано-Франківська стала найкращою в Україні і виграла 1 мільйон гривень престижної премії
Global Teacher Prize Ukraine
22:41
5 жовтня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:01, 30 вересня
09:41, 29 вересня
09:41, 29 вересня
12:34, 1 жовтня
live comments feed...