• Головна
  • На Прикарпатті оголошено «полювання» на дезертирів
13:45, 15 серпня 2014 р.

На Прикарпатті оголошено «полювання» на дезертирів

В четвер, на Маковея з Богородчан відправили півтора десятка молодих чоловіків, як поповнять лави українського війська. Вони наразі служитимуть в механізованих бригадах, аеромобільній та зенітно-ракетній частині, роздислокованих у Львівській області. Чи відправлять наших хлопців на війну – вирішуватиме вже тамтешнє командування.

За словами заступника комісара Надвірнянсько-Богородчанського об’єднаного військкомату майора Юрія Винника, мало бути на шість осіб більше, але вони ухилилися від мобілізації. Буде вирішуватися питання щодо оголошення їх у розшук. Власне, як зазначив заступник комісара, мобілізація відбувається вкрай погано. Скажімо, в Богородчанському районі було розіслано 790 мобілізаційних повісток, а з’явилися до військкомату лише близько сорока осіб. Щоправда, раніше, коли тільки проводилося уточнення даних ці попередня медична перевірка, від цього практично ніхто не ухилявся. В день до військового комісаріату приходило і по кількасот чоловіків. Та ситуація змінилася як було оголошено часткову мобілізацію. Не виключено, негативно позначилося і те зворохоблення, яке відбулося в Богородчанах 22 липня з нападами на приміщення комісаріату, мітингами під райдержадміністрацією та перекриттям доріг. Як пізніше зазначалося на сесії обласної ради з цього приводу, найбільш активну роль в топу «кіпежі» відігравали особи, в яких ні чоловіки, ні сини не мали повісток.

Що стосується нинішньої ситуації, то як зазначив Юрій Винник, більше 200 осіб, які з нараз невідомих причин не з’явилися до військкомату, оголошено в розшук по лінії міліції, а відносно ще восьми матеріали передані до прокуратури для відкриття відповідного кримінального провадження. Також, за словами заступника військового комісара, саботують процес оповіщення й деякі сільські ради району. Зокрема, села Раковець, по якій також матеріали передані до місцевої прокуратури.

З іншого боку, працівники сільрад які сумлінно виконують свої обов’язки, розносячи повістки, наштовхуються на якщо не вкрай негативне, то, принаймні, не дружелюбне ставлення односельчан. Більш того, про них розпускають різні чутки. Наприклад, розповідали, що одному селі є якась «активістка», котра проголошує, що відповідні службові особи отримують за кожну вручену повістку по тисячі гривень, таким чином «…продаючи наших дітей на гарматне м’ясо».

Та зауважимо, що в районі є і люди, котрі свідомо бажають виконати свій громадянській обов’язок. Десять жителів району зголосилися добровольцями. Щоправда, як розповідав майор Винник, один з них, який мав намір служити в десанті, в останній момент відмовився від цього. Пояснював, що, мовляв, зателефонував до тієї частини, почув, що там повний безлад, бійців кинули на призволяще, тож вирішив ще раз пройти медичну комісію, і, наскільки зрозуміли, готовий бути мобілізованим на загальних підставах.

Тим часом, у військкоматі готують чергову партію місцевих жителів до відправки у війська…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...