
18:00, 21 жовтня 2014 р.
ВР VII-го скликання була кон’юнктурною та не готовою до проведення системних реформ, — дослідження ЦПСА
Перше місце за рейтингом підтримки демократичних ініціатив у Верховній Раді VII-го скликання обіймає ВО «Свобода». Про це під час круглого столу в агенції Укрінформ «Чи змінить майбутній парламент країну: старі та нові виклики», повідомив експерт Центру політичних студій та аналітики Роман Скляров, передає РБК.
«Друге місце посідає фракція «Батьківщини», третє — УДАР. Натомість представники Партії регіонів та КПУ саботували прийняття більшості законів, які сьогодні потребує українське суспільство. Саме, виходячи з того, що дві великі фракції нехтували вимогами громадян, можна казати про те, що позачергові вибори до парламенту були необхідні. Ця ВР кон’юнктурна та підтримує лише ті закони, що їй вигідні, у той же час вона не готова до проведення системних реформ», — каже експерт.
Як повідомили у Центрі політичних студій та аналітики, під час дослідження було проаналізовано 45 законотворчих ініціатив (32 з яких було ухвалено) у чотирьох сферах: боротьба з корупцією, безпека і оборона, євроінтеграція, виборче законодавство.
«Нажаль, народні обранці VII-го скликання, так і не підтримали жодного із законів, направлених на зміну виборчого законодавства. Але, не подолавши політичну корупцію, складно боротися з іншими проявами корупції, тому що парламент відповідальний за формування Кабміну та інших органів влади. Тобто якщо новий парламент буде корумпованим, то і рішення від буде приймати відповідні», — підкреслив Скляров.
Якщо ж говорити про ініціативність голів фракцій у парламенті VII-го скликання, то, за словами Склярова, лідер українських націоналістів Олег Тягнибок також особисто на 100% підтримав усі 45 законів, чого не скажеш про лідерів інших політичних сил. «Наприклад, за закон про люстрацію не проголосував Олег Ляшко, який був відсутній у сесійній залі з невідомих нам причин. А Петро Симоненко, як і його фракція взагалі майже нічого не підтримував», — каже експерт.
Також представниця Центру політичних студій та аналітики Ольга Будник підкреслила, що Центр та його дослідження є незалежними, жодної політичної сили вони не підтримують. «А той путівник виборця, який ми зробили за результатами проведеного дослідження та розповсюджуємо по всій Україні, не носить агітаційного характеру. Його завдання проінформувати виборця, щоб кожен українець міг самостійно оцінити роботу парламентарів та зробити висновки, за кого він хоче віддати свій голос. Бо кожен виборець має усвідомити, що народні депутати представляють у Верховній Раді суспільні ініціативи, а не власні інтереси», — резюмувала Будник.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 причин чому варто стати сурогатною мамою
Новини компаній
11:00
29 листопада
17:00
24 листопада
Фелікс Редька везе “ЗОЛОТІ СТЕНДАПИ” Україною!
Новини компаній
09:00
24 листопада
Робота на зимовий період – теплі склади
Новини компаній
13:52
23 листопада
Чохли з корисними функціями для Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Новини компаній
13:00
21 листопада
«Побудова комунікації з військовими починається з поваги». Young Business Club започаткував серію семінарів з адаптації цивільних
Новини компаній
15:00
17 листопада
Як вибрати комплект зчеплення: поради експертів PartsDim
Новини компаній
16:41
16 листопада
09:00
14 листопада
Спецтема
Оголошення
15:09, 22 листопада
15:09, 22 листопада
15:09, 22 листопада
15:33, 24 листопада
live comments feed...
Коментарі