• Головна
  • На Прикарпатті суд встановив вину медика у смерті дитини
08:01, 4 грудня 2014 р.

На Прикарпатті суд встановив вину медика у смерті дитини

Неповнолітній, яка перебувала на "Д" обліку з приводу бронхіальної астми, після прийому в приватного стоматолога в селі Мишин Коломийського району стало погано. Її сестра викликала швидку допомогу і, не чекаючи її приїзду, дівчинку повезли назустріч.

Обвинувачений, будучи старшим чергової бригади того вечора, за вказівкою диспетчера Коломийської СШМД виїхав на виклик в с. Великий Ключів Коломийського району, "зустрівся" з автомобілем, в якому перевозили хвору. Медик переніс хвору у швидку і надавав першу медичну допомогу.

Однак суд встановив, що обсяг вжитих заходів виявився недостатнім. Дівчинку в стані клінічної смерті доставили у Коломийську дитячу лікарню, де вона померла у відділенні інтенсивної терапії.

У суді обвинувачений визнав, що, надаючи в автомобілі медичну допомогу хворій, він порушив вимоги протоколів надання медичної допомоги при невідкладних станах у дітей на шпитальному і дошпитальному етапах, але він за всяку ціну намагався врятувати їй життя.

Медик просив врахувати, що надання медичної допомоги відбувалося у пізній вечірній час та при відсутності в салоні автомобіля ШМД належного освітлення та кисню в кисневому балоні цього автомобіля. Крім того, на якість надання вказаної допомоги вплинула дуже мала кількість часу, адже з моменту зустрічі хворої і до доставки її в Коломийську  дитячу лікарню минуло близько 7-10 хвилин. Обвинувачений у вчиненому щиро розкаявся та попросив пробачення у батьків померлої.

Він пояснив, тривають переговори щодо оплати ним вартості надмогильного пам'ятника. Обвинувачений  просить також взяти до уваги, що загальна тривалість  його медичного стажу становить близько 30 років, протягом якого не було смертельних випадків з його пацієнтами, та особливість роботи лікаря, яка завжди пов'язана з ризиком. Тому обвинувачений просить не карати його суворо.

Мати померлої на суворому покаранні обвинуваченого не наполягала. Сказала, що має до обвинуваченого претензії майнового характеру, які полягають лише в оплаті надмогильного пам'ятника, який вона має намір встановити на могилі її дочки весною 2015 року.

Суд визнав винним медика з 30-річним стажем у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків) і призначив йому покарання у вигляді виправних робіт за місцем роботи. Тобто протягом року, працюючи в Коломийській станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, 10% його зарплати буде відраховуватися в дохід держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...