Фахівці навчали людей як правильно діяти у випадку надзвичайних ситуацій різного характеру

31 січня в івано-франківському торговому центрі «Арсен» фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області розгорнули виїзний мобільний навчально-консультаційний пункт щодо навчання населення діям при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.

Повідомляє 0342.ua з посиланням на прес-службу Управління ДСНС в області.

В пункті проводились теоретичні та практичні заняття, спрямовані на вироблення навичок поведінки у різних складних умовах, підготовки людей до можливих дій у зоні виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Що робити при виникненні нештатних подій та надзвичайних ситуацій до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів присутнім розповідав начальник Центру полковник служби цивільного захисту Роман Борисюк.

Відвідувачів торгового центру – а серед них були дорослі й діти – ознайомили з правилами поведінки з піротехнічними засобами та вибухонебезпечними предметами. Юнаків цікавили насамперед призначення того чи іншого боєприпаса, його технічні характеристики та ступінь ураження.  

Крім того, людям розповіли, як діяти в умовах погіршення радіаційної обстановки, хімічного та біологічного забруднення, під час виникнення пожеж, при знаходженні вибухонебезпечних предметів, а також дії за сигналами оповіщення в надзвичайних ситуаціях в мирний час і на випадок війни.

Досвідчений медик Центру продемонструвала  присутнім способи  надання  першої  допомоги при загрозливих для життя людини станах: закритий масаж серця та штучне дихання при наявності клінічної смерті, зупинку артеріальної та венозної кровотечі, накладання пов’язки на рани, шини при переломах, вивихах.

Фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області поспілкувалися з івано-франківцями з питань безпеки життєдіяльності, роздали їм комплекти пам’яток щодо дій населення під час загроз та виникнення надзвичайних ситуацій.

Реалії сьогодення вимагають від усіх високої обізнаності щодо дій у екстремальних випадках. Навчити людей цьому – ось основне завдання  мобільних консультаційних пунктів.

Такі навчання проводитимуться й надалі, адже мешканці Прикарпаття повинні відчувати постійну увагу та турботу. За цих складних обставин вони потребують допомоги та підтримки, набуття відчуття захищеності та безпеки, а першочергове завдання працівників Центру – навчати усіх громадян надавати допомогу, не стояти осторонь біди, не бути байдужим, а прагнути до мирного, здорового і щасливого життя.

www.if.mns.gov.ua
Івано-Франківськ навчання надзвичайні ситуації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
5 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати