До Івано-Франківська може приєднатися 5 навколишніх сіл разом з їхніми мешканцями (ВІДЕО)

Чисельність населення Івано-Франківська може збільшитися до 360 тисяч мешканців. Такі розрахунки подали проектанти Львівського інституту які працювали над новим генпланом міста. Але для того, щоб забезппечити всіх житлом слід об'єднати 5 приміських сіл. Це має бути не бездумна забудова, а показові об'єкти — громадські, виставкові та житлові.

Містобудівельні спеціалісти пропонують винести на околиці міста туберкульозний, геріатричний і онкодиспансер, а разом з ними – геріатричний пансіонат, - йдеться у сюжеті “3 студії”.

Десь у лісок під Тисменицю, оскільки ці заклади не можуть розташовуватися в житловій зоні. Проблему з транспортом планують вирішити завдяки німецькиим розробникам, які працюють над цією темою. А ще пропонують перемістити автовокзал, передати в комунальну власність аеропорт і залишити його на місці. Збудувати ще одну колію чрез село Хриплин. Вулично-транспортна мережа трансформується в радіально-кільцеву, а транзитний транспорт матиме свої дороги.

Сергій Фіалкович, фахівець з транспортного руху повідомив про будівництво трьох додаткових мостів через річку для звязку з містом. Транзитний транспорт по цих мостах пропускати не будуть.

У місті плаують побудувати гаражі - наземні, підземні та багаторівневі, оскільки в перспективі рівень автомобілізації людей зросте до 300 авто на 1 тисячу населення. Щодо мереж, то водо-, теплло- та газопостачання змін не зазнає. Планується побудова нових трансформаторних та тягових підстанцій, оскільки ті що є - зношені вже на 40%.

Фахівці кажуть - генеральний план лише стратегічний документ, який не може вирішувати земельні спори. Голови приміських сіл просять внести уточнення аби не виникало правових колізій.

Мешканців же міста турбує питання створення в центрі Івано-Франківська рекреаційної зони. Про це просили ще 3 роки тому. Навіть є завдання від першого заступника голови міста, передбачити таку зону в генплані.

Фахівці визнають, що зелених зон бракує. Потрібно щоб було понад 430 гектарів, а є лише більше 50. Але змінити нічого не можуть, бо виходили з існуючих умов та пропозицій, які надав замовник - міська рада.

Новий генплан ще має пройти розгляд містобудівельної ради та сесії міської ради. І в разі затвердження діятиме до 2026 року.

vikna.if.ua
Івано-Франківськ генеральний план міста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
42 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати