Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО)

Управління ДСНС в області показало журналістам укриття, яке вважається прикладом захисних споруд. Захисне укриття на Івано-Франківському комбінаті хлібопродуктів здатне витримати ядерний удар.

Сховище на державному підприємстві «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» забезпечує укриття 450 людей. Споруджене 33 роки тому, у 1981 році, для того, щоби захищати працівників – хлібокомбінати є стратегічно важливими підприємствами в час війни чи інших надзвичайних ситуацій, - приводиться в повну готовність за 48 годин і дає змогу тим, хто всередині, 14 днів прожити в теплі та комфорті.

Зараз на комбінаті  - 147 працівників, тому це сховище рятувальники розглядають як базове для укриття державної служби чи мешканців міста вразливих категорій. Укриття рятувальники також використовують для проведення навчань із цивільного захисту населення, останнє з яких для керівників підприємств Івано-Франківської області проходило цього літа.

Бомбосховище є повністю автономним від підприємства і знаходиться на віддалі від його цехів. Про місце його знаходження можна здогадатися за характерними валами із «грибками» вентиляції. Укриття складається з кількох відсіків, доступ до яких герметизують четверо металевих дверей, двоє з яких мають спеціальну протирадіаційну конструкцію.

«Наше укриття витримує ядерний удар», - пишається Микола Фінів, начальник відомчої воєнізованої охорони підприємства та начштабу цивільного захисту.

За дверима всередині укриття – зала для перебування людей і чотири допоміжних відсіки. Кожне також зачиняється на металеві двері зі спеціальними запорами. Кореспондент КУРСу виміряв їх товщину – 22 мм. За такими дверима – генераторна, вентиляційна, котельня та вбиральня, ті відсіки, які підтримують життя в укритті. У загальній залі, де встановлені дерев’яні лавки і двоповерхові лежаки, знаходяться також резервуари з питною водою, аптечка, носилки, захисні каски та протигази. На стінах – стенди з фото та інформацією, як поводитися у разі загроз різного типу.

«Чотири туалети, три умивальники. Водопостачання централізоване - від міської мережі. Запас питної води у спецбаках 5000 літрів, - Микола Фінів показує свою господарку і по черзі вмикає різні механізми, демонструючи, що все тут працює. – Фільтровентиляційна установка двох ступенів очищення повітря. Дизельгенератор потужністю 38 квт, що вистачає для освітлення та інших потреб сховища. Маємо 500 штук протигазів, із запасом».

Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО), фото-1
Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО), фото-2

Чотири туалети, три умивальники. Водопостачання централізоване - від міської мережі. Запас питної води у спецбаках 5000 літрів. Фільтровентиляційна установка двох ступенів очищення повітря. Дизельгенератор потужністю 38 квт, що вистачає для освітлення та інших потреб сховища. Маємо 500 штук протигазів, із запасом.

Протигазам стільки ж років, як і сховищу, вони ще всі пересипані тальком. Проте, пояснює начштабу цивільної оборони, відповідно до вимог цивільного захисту що два роки протигазам влаштовують вибіркову перевірку. Десять штук виймають і передають експертам, які мають відповідну ліцензію. Державна лабораторія, єдина в Західному регіоні, що має такі функції, знаходиться у Дрогобичі на Львівщині.

«Захисна споруда пройшла паспортизацію і повну технічну інвентаризацію – маємо відповідні документи», - доповідає  завідувач бомбосховища.

Мобільної мережі та радіо в цьому укритті немає. Зате є спецзв’язок – дві телефонні лінії, з обласною адміністрацією і з Кабіміном. Утримання такого захисного комплексу, каже Микола Фінів, обходиться державному підприємству до 10 тис. гривень на рік.

На підприємстві є сім груп цивільного захисту. Раз на рік проводяться практичні заняття з евакуації.

Окрім комбіната хлібопродуктів подібні великі бомбосховища, які вміщають від 500 до 1000 людей, були свого часу споруджені в Івано-Франківську на Шкірзаводі, Радіозаводі та заводі «Позитрон». За час незалежності підприємства пройшли приватизацію і укриття були передані на баланс приватним підприємствам. В якому вони стані наразі рятувальники сказати не беруться. «Треба перевіряти», - стиснув плечима заступник начальника відділу цивільного захисту населення обласного управління ДСНС Сергій Стороженко.

Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО), фото-3
Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО), фото-4

Перевірки об’єктів цивільного захисту на території Івано-Франківської області рятувальники, відповідно до указу Президента, розпочали щойно вчора.  Загалом на Прикарпатті в системі цивільного захисту населення є 833 сховища, які знаходяться на території підприємств. Третина з них непридатні до використання.

Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО), фото-5
Івано-Франківські рятувальники показали журналістам ідеальне бомбосховище (ФОТО), фото-6
kurs.if.ua
Івано-Франківськ бомбосховище
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
62 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати