Уряд планує спростити систему отримання субсидії

Підвищення тарифів на газ для населення та житлово-комунальні послуги неможливе без суттєвого реформування системи адресного надання соціальної допомоги, зокрема субсидій. Більшість людей не вірять, що система субсидій може бути справедливою. У підсумку – парадоксальна ситуація, коли тарифи підвищуються, а кількість людей, які оформлюють субсидії, ні.

Днями Кабмін оприлюднить новий підхід до отримання субсидій – громадяни будуть фактично заповнювати тільки два документа: заяву та декларацію, в якій зазначатимуть всі види доходів членів сім’ї, а всю іншу необхідну інформацію будуть збирати в управлінні соціального захисту.

Повинен бути один критерій – дохід людини, її фінансовий стан

"Уряд пропонує зробити таку систему, щоб людина лише раз на життя приходила особисто, а далі органи соціального захисту отримали доступ за заявою людини до її персональних даних і вже обмінювалися б базами даних з податковою, з пенсійним фондом, який має всю потрібну інформацію про доходи громадян, виходячи з внесків, які відраховуються", – наголошує директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

За її словами, у сьогоднішній методиці нарахування субсидій є цілий ряд положень, які штучно обмежують людей в отриманні субсидій, зокрема: не працевлаштованість когось із членів сім’ї, наявність двох автомобілів або двох і більше житлових приміщень, тощо. Тому при запровадженні змін насамперед будуть зняті штучні бар’єри і ті критерії, які є несправедливими.

"Повинен бути один критерій – дохід людини, її фінансовий стан. Якщо людина мало заробляє, але змушена багато платити за житлово-комунальні послуги, вона повинна отримати підтримку. При цьому, якщо буде виявлено додаткові доходи, не зазначені у декларації, то право на субсидію буде скасовано", – каже Олександра Заклинська.

Івано-Франківськ субсидії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
26 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати