Держзакупівлі на Прикарпатті проводять із порушеннями

Експерти проекту “Тендер і злочин” моніторили всі державні закупівлі за 2014 рік в трьох областях Західного регіону: Львіській, Івано-Франківській, Тернопільській.

Про результати своєї роботи вони розповіли на прес-конференції 25 лютого в Івано-Франківську.

Як повідомив керівник антикорупційного проекту “Тендер і злочин” Української Галицької асамблеї Мирослав Сімка,на Прикарпатті за рік проведено закупівель на 621 мільйон. Це – втричі менше ніж у Львівській, але більше, ніж у Тернопільській області.

За друге півріччя 2014-ого в нашій області виявлено 66 закупівель з порушеннями на суму 46,5 мільйонів гривень.

Кожна четверта-п’ята закупівля в Івано-Франківській області відбувається з порушеннями

“Тобто, кожна четверта-п’ята закупівля в Івано-Франківській області відбувається з порушеннями”, – зауважив Мирослав Сімка.

Експерти фіксували недотримання законодавства у сфері державних закупівель. Порушення не лише корупційні, але й такі, які мали формальний характер.

Часто відбувалися відхилення пропозицій за найнижчою ціною. Також проводили переговорні процедури закупівель – укладення договору після переговорів з фірмою, а не конкурсу між кількома фірмами.

Різниця між сумою, на які  були укладені договори, і сумою, якби були прийняті найдешевші пропозиції, становить  6 мільйонів 400 тисяч гривень

“Фактично, ці 6 мільйонів – це втрачена вигода бюджету. 90% відхилень найдешевших пропозицій відбувалися через вигадані причини. Наприклад, нема якоїсь довідки, подали оригінал замість копії тощо”, – сказав Юрій Кузько,  асистент проекту “Тендер і злочин”.

За переговорами, без тендеру, в області провели закупівель на 128 мільйонів, тобто 30% від загальної кількості.

www.galka.if.ua
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська держзакупівлі порушення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
4 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати