У Івано-Франківську триває семінар із паліативної медицини

З 24 по 27 лютого у Івано-Франківську проходить семінар-тренінг «Забезпечення доступу паліативних хворих до якісного знеболення. Розширення практики використання контрольованих препаратів при наданні паліативної допомоги та замінної підтримуючої терапії».

Інформує 0342.ua з посиланням на прес-службу МОЗ України.

Семінар проходить за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Благодійного фонду допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза» для викладачів Київського Національного медичного університету імені О.Богомольця та сімейних лікарів, лікарів загальної практики Івано-Франківської області.

Відкриття семінару відбулося за участю директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Романа Мельника та першого проректора Національного медичного університету Анни Ерстенюк. Керівники привітали присутніх і побажали їм плідної співпраці.

Основною темою семінару, як зазначила позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги в Івано-Франківській області Людмила Андріїшин, є проблема незнання як пацієнтами, так і лікарями, сучасної нормативно-правової бази в галузі надання допомоги паліативним хворим. Біль, який змушені терпіти онкохворі на останній стадії, це нестерпні страждання, що руйнують людину і фізично, і психологічно. Але навіть якщо хвороба невиліковна, біль може і повинен лікуватися.

Експерти обговорили, хто призначає знеболювальні препарати, де, як та на який період треба отримувати рецепт та на який період та інші актуальні питання паліативної медицини.

Зазначимо, що в Івано-Франківському національному медичному університеті затверджена програма практичних навичок з паліативної та хоспісної медицини до реалізації якої вже приступили в цьому навчальному році. Завдяки цій програмі, переконані спеціалісти, студенти медичних закладів від початкових курсів привчаються до тих засад медицини, якими вони мають керуватися в майбутньому.

www.moz.gov.ua
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська медицина семінар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
9 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати