Про особливості роботи Студпарламенту в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу

Що таке Студпарламент? Для чого він потрібен? Які його завдання і принципи роботи? Про усе це 0342.ua дізнавався у Христини Зелінської – голови Студентського парламенту Івано-Франківського національного університету нафти і газу.

Дівчина здобуває дві освіти одночасно – навчається в університеті нафти і газу на 5 курсі за спеціальністю документознавець-інформаційний аналітик та на заочній формі навчання в Юридичному інституті ПНУ ім. В. Стефаника на 4 курсі.

Що таке студпарламент? Для чого потрібен такий орган студентського самоврядування?

Студпарламент – це необхідна складова управління вищої школи. Це представництво студентської громади в адміністрації ВУЗу, яке захищає права та інтереси студентів під час навчання і поза його межами, лобіює важливі питання, що стосуються соціального захисту студентів.

Розкажіть про його структуру?

Структура органу студентського самоврядування фактично  відповідає структурі університету. Тобто, є президія Студентського парламенту. В кожному інституті функціонують офіційні представництва – Студентські ради, що на місцях вирішують проблеми студентів конкретного інституту. Також є структурні підрозділи, що займаються організацією дозвілля студентів, а саме відділ студентського телебачення (СТБ ІФНТУНГ), культурно-масовий та спортивний відділи.

Які завдання і цілі покладено на цей орган?

Першочерговими завданням для кожного органу студсамоврядування є захист прав та інтересів студентів свого вишу. А вже після цього, представницькі функції та організація різноманітних заходів.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» і на ділі в ІФНТУНГ Студпарламент входить до складу Вченої ради та представляє студентів на конференціях трудового колективу університету – колегіальних органів, які приймають одні з найбільш важливих питань щодо організації навчального процесу.

Про особливості роботи студпарламенту в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу (фото) - фото 1

Коли і як був створений Студпарламент у вашому університеті?

Нашій організації вже 10 років. Студентський парламент був створений з числа активістів університету ще у 2004 році, коли Міносвіти видало постанову про створення таких органів.

Чи є зворотній звязок між вашим органом і керівництвом ВУЗу?

Зворотній зв’язок у нашій співпраці та спілкуванні завжди має своє місце. Хотілося б відзначити, що завдяки ректору університету нафти і газу, нашу думку завжди враховують та сприяють нашій діяльності. Я вважаю, що саме зворотній зв'язок багато в чому залежить від підходів і якості виконання своєї роботи студентським самоврядуванням. І це проявляється не тільки в спілкуванні з адміністрацією вишу, а й з представниками місцевих органів влади, які також можуть посприяти в реалізації нашої діяльності.

Яким чином відбуваються вибори голови? Які вимоги до кандидатів?

Вибори голови Студентського парламенту відбуваються на загальних зборах студентів університету, де збираються всі делегати від академічних груп, інститутів та все керівництво студпарламенту.

Попередній голова звітує за виконану роботу протягом своєї каденції. Після цього, кандидати на пост голови оголошують та презентують свої програми діяльності. Далі відбуваються вибори, що проходять шляхом таємного голосування. Вкінці лічильна комісія підбиває підсумки голосування і перемагає кандидат, який набрав відносну більшість голосів присутніх делегатів.

Вимоги до кандидатури на пост голови Студентського парламенту ІФНТУНГ досить прості. Потрібно бути студентом цього університету, мати досвід роботи у студентському самоврядуванні не менше одного року та дійсне членство у Студентському парламенті, а також, це відсутність академічних заборгованостей.

Які проекти були реалізовані за час вашого головування?

За цей час відбулося чимало змін. Переді мною стояли досить складні задачі, оскільки перш ніж почати свою діяльність, потрібно було заново формувати весь склад нашої організації. З певних причин, число активістів у Студентському парламенті було вкрай малим і відповідно на перших етапах було досить важко. Проте стараннями та чітким виконанням плану дій лави нашої організації поповнювались новими активними і відповідальними людьми. Зараз актив Студентського парламенту ІФНТУНГ налічує 35 осіб. Це обрані представники різних інститутів ВУЗу та керівники структурних підрозділів Студпарламенту. Окрім цих осіб є активісти, які долучаються до проведення різних заходів.

Кожному керівнику органу студентського самоврядування слід розуміти, що основною роботою є не проведення вечірок і конкурсів краси, а в першу чергу, це вирішення реальних студентських проблем.

Час від часу могли траплятись і цілі пригоди. Скажу тільки, що були справді різні проблеми, що стосувалися студентів. Наприклад, виключення з університету, певні конфлікти між студентами та викладачами, проблеми щодо харчування в університеті і подібне. Але завдяки вже  налагодженій співпраці з ректоратом, ми встановлювали істину, робили все можливе для виправлення проблемної ситуації, адже всі ми працюємо на благо нашого університету та забезпечення якісного навчального процесу в його стінах.

Зокрема, відбулось багато заходів. Найважчими і найвизначнішими для мене стали: створення відділу сприяння працевлаштуванню студентів; встановлення Рекорду України в категорії розміри – ми створили найбільший студентський квиток та презентували його флеш-мобом. Також флеш-моб «Україна єдина», в якому були задіяні представники усіх молодіжних організацій, з якими співпрацюємо; проведення різних благодійних акцій; проведення заходів планової програми Студентської республіки, оскільки ми є регіональними представниками. А також інші культурно-масові заходи, спортивні заходи, тематичні студентські вечірки.

Не можна залишити поза увагою і Євромайдан. Це був досить важкий час для всіх студлідерів Івано-Франківська. Щодня ми погоджували навчальний графік, який давав можливість студентам відвідувати щоденні віче та проявити свою громадянську позицію.

Чи є зв’язки з іншими органами студентського самоврядування, як державними, так і міжнародними?

Так, звичайно є. Ми не просто співпрацюємо, а й товаришуємо з різними місцевими та Всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями та органами студентського самоврядування. Це Студентський парламент ІФНМУ, Студентський сенат ПНУ ім. В.Стефаника, Студрада університету права ім. Короля Данила Галицького, Українська асоціація студентського самоврядування, ВМГО «Студентська республіка», Студентська рада Варшавського університету, Івано-Франківський молодіжний виконавчий комітет та багато інших. Ми спільно організовуємо різні заходи та проекти, що сприяють активізації та розвитку молоді.

Про особливості роботи студпарламенту в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу (фото) - фото 5

Чи плануються якісь масштабні заходи/проекти?

Найближчим масштабним заходом буде проведення регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України», де з успішних студентів Івано-Франківська буде обрано найкращого, який матиме змогу позмагатися за звання кращого студента України в Києві.

На завершення поділіться рецептом вашого успіху і що побажаєте студентам?

Громадська діяльність насправді є досить важкою, оскільки все базується на власних ініціативах та зусиллях. Тому громадським активістам потрібно завжди мислити позитивно, бути працелюбним та відповідальним, виставляти правильно пріорітети. Особисто я керуюсь життєвим девізом «Ніколи не здавайся», бо виникає багато перепон під час реалізації проектів. Але, саме бажання жити в кращій країні з новим якісним майбутнім завжди надихає робити добрі справи. Слава Україні!

Про особливості роботи Студпарламенту в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу (фото) - фото 6
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська ІФНТУНГ студпарламент нафти і газу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
151 перегляд у квітні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Про це повідомляється на сайті ЦВК за даними 193 виборчих округів зі 199. Найбільша активність виборців у Дніпропетровській, Полтавській та Запорізькій областях, де проголосувало понад 50% виборців. На Прикарпатті станом на 15 годину проголосувало 37% виборців.
Суспільство
Про це повідомили спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. У селі Белелуя, Снятинського району на дільниці №260768 спостерігачка ОПОРИ зауважила, що велика кількість виборців збирається голосувати без паспортів. Один із виборців, намагався отримати бюлетень без паспорта, хоч, як виявилося пізніше, мав документ при собі. Після втручання спостерігачки члени комісії звернулись до людей з проханням принести документи. Схожа ситуація, за словами спостерігачки,...
Спорт
Калушанин Руслан Рубан виступив у дивізіоні серед професіоналів у ваговій категорії до 75 кг, зафіксувавши в третій спробі 170 кг. У підсумку Руслан посів перше місце у своїй ваговій категорії та перше місце в абсолютному заліку серед усіх вагових категорій у ПРО-дивізіоні . Також калушанин перевиконав норматив майстра спорту з жиму на 15 кг. Переможець чемпіонату західної України з жиму лежачи зазначив: "Хочеться подякувати за підтримку клубу"Акваторія",...
Пригоди
20 квітня, близько 22:03 у річці Лімниця в селі Добровляни мертвим знайшли чоловіка. Загиблим виявився місцевий мешканець, якого родина та поліція розшукували з листопада 2018 року. У листопаді минулого року Калуський відділ поліції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області оголосив у розшук Володимира Йосифовича Кучеру, 1977 року народження, жителя села Добровляни Калуського району. 20 листопада 2018 року чоловік пішов з дому і місце йо...
Суспільство
В Івано-Франківську на Дільничній виборчій комісії 260903 ((вул. Гната Хоткевича,56) намагались винести бюлетень. Про це повідомили в Івано-Франківській обласній організації Комітет виборців України. "На ДВК 260903 зафіксовано спробу винесення виборчого бюлетеня. Дану особу затримано працівниками поліції", - йдеться у повідомленні.
Пригоди
Пригода відбулася на світлофорі перехрестя до Калинової слободи. Ймовірно, через неуважність водій Фольксвагена “наздогнав” Мерседес, який повертав ліворуч. Натомість, екіпажі поліції проїжджають без зупинки, оскільки здійснюють посилене патрулювання в день виборів Президента України.
Кримінал
У суботу вранці, о 09.07 годині, в місті Тлумачі, в урочищі Гіракова яма, трапилася пожежа. Горіло побутове сміття на полігоні твердих побутових відходів окремими осередками площею 70 м.кв, власність Тлумацького комунального господарства. Наразі встановлюється причина займання, інформують в УПЦЗ.
Суспільство
Станом на 11 годину ранку участь у другому турі виборів президента взяли 17,08% виборців. На Прикарпатті - майже 11%. Про це повідомляє УП з посиланням на сайт ЦВК за даними з 69 із 199 територіальних виборчих округів. Найбільша активність виборців у Запорізькій - 24%, найменша - у Закарпатській області - 8%. На Франківщині майже 11%. Це дані станом на 11 годину.
Суспільство
В обхід мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, в Україні за тіньовими схемами вже реалізовано близько 5 мільйонів гектарів такої землі. Про це розповів колишній народний депутат з Тернопільщини, а нині радник міністра МВС Михайло Апостол, пише Репортер. “Продаж землі с/г призначення відбувається безперервно вже декілька років в обхід мораторію. Не помилюся, коли скажу, що біля 20% землевласників свою частку вже продали”, – заявив Ми...