• Головна
  • Корупційна справа на 300 мільйонів: боротьба триває
12:34, 18 березня 2015 р.

Корупційна справа на 300 мільйонів: боротьба триває

Державу знову намагаються пошити у дурні. Мова йде про шахрайські схеми, які за попереднього уряду "висмоктували" з бюджету мільярди гривень, що начебто йшли на очищення території України від небезпечних відходів. Сьогодні на кону ще 300 мільйонів гривень, які з бюджету Івано-Франківської області мають сплатити за сумнівне вивезення з Калуша гексахлорбензолу та його утилізацію.

Про це заявив народний депутат України Юрій Дерев’янко під час засідання круглого столу, де обговорювали корупційні схеми на Прикарпатті, - пише 0342.ua.

"Зараз цією справою займаються правоохоронці. На разі, кошти заблоковано, щоби їх не змогли витратити. Але "ділки" пішли далі і якимось дивним чином отримали всі судові рішення на свою користь і навіть заблокували рахунки ОДА", — обурений народний депутат.

Історія з гексахлорбензолом тягнеться роками. У результаті діяльності Калуського хімічно-металургійного комбінату за часів Радянського Союзу неподалік від райцентру виник великий полігон з небезпечними відходами гексахлорбензолу. У 2010 році Уряд Азарова це місце оголосив зоною надзвичайної екологічної ситуації. Для утилізації відходів у 2011 році була залучена ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" — маловідома фірма з ізраїльською пропискою.

Ті корупційні схеми, які залишив нам у спадок режим Януковича, активно діють до сьогоднішнього дня

"Корупційна схема укладена попередніми очільниками області на користь приватної фірми "Консорт ЛТД", яка мала утилізувати небезпечні відходи, — пояснив нардеп. — А утилізувала ґрунт замість токсичних відходів".

2014 року керівництво компанії звернулося до Генпрокуратури і Державної казначейської служби з приводу, що буцімто Івано-Франківська ОДА станом на 19 серпня 2014 року не сплатила за виконані роботи 294,3 мільйона гривень та погрожувала повернути на територію України понад 8000 тон небезпечних відходів гексахлорбензолу.

Дерев'янко переконаний, що ще одна корупційна складова справи з вивезенням та утилізацією гексахлорбензолу це те, що держава оплачувала вивезення грунту, а не знешкодження токсичної речовини. Гексахлорбензол містить близько 70% хлору, що робить його дуже небезпечним та призводить до високої вартості його утилізації.

Держава заплатила за утилізацію одного кілограма небезпечних відходів ГХБ більше 32 000 гривень

"Держава заплатила за утилізацію одного кілограма небезпечних відходів ГХБ більше 32 000 гривень, що дуже дорого за середньоєвропейськими розцінками, та ще й коли доводиться "знешкоджувати" не речовину, а землю, в якій міститься 1,4% хлору", — розповів він.

"У 2010 році ДП "Національний центр поводження з небезпечними відходами" зібрало та вивезло з Калуша 8500 тонн гексахлорбензолу, після чого за підрахунками Івано-Франківської облдержадміністрації залишок небезпечної речовини не повинен перевищувати 6000 тонн. Проте після цього фірма вивезла більше 10 000 тонн гексахлорбензолу, а він все не закінчується. А все тому, що з Калуша замість небезпечних відходів вивозили землю, каміння, дрова і навіть траву", — наголосив у своєму виступі нардеп. 

Незважаючи на відкрите кримінальне провадження проти компанії ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд.", Вищий Господарський суд стягнув з Івано-Франківської облдержадміністрації майже 300 млн гривень на користь цієї приватної структури. Про це йдеться у відповідях Генпрокуратури та МВС на запити народного депутата Дерев'янка.

У даний час ОДА звернулася до суду з заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами та намагається відстрочити в судовому порядку виконання рішення суду. 

У парламенті мають намір створити Тимчасову слідчу комісію для  розслідування розкрадання державних коштів при утилізації відходів у 2011-2014 роках під час вивезення гексахлорбензолу з Калуша.

"Були великі очікування, що матимемо суттєві зміни в нашій країні. В тому числі, в напрямку боротьби з корупцією. Мусимо визнати, що ті корупційні схеми, які залишив нам у спадок режим Януковича, активно діють до сьогоднішнього дня", — підсумував Юрій Дерев'янко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #Юрій Дерев'яненко #Калуш #утилізація #відходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...