• Головна
  • Франківський пенсіонер-чорнобилець написав відкритого листа до нардепів із приводу тарифів на теплопостачання
09:12, 7 квітня 2015 р.

Франківський пенсіонер-чорнобилець написав відкритого листа до нардепів із приводу тарифів на теплопостачання

Франківський пенсіонер-чорнобилець Олександр Гриценко написав відкритого листа до народних депутатів, депутатів Івано-Франківської обласної та міської ради, політикам. Темою для листа стали тарифи на теплопостачання.

Листа Олександра Гриценка наводимо повністю.

Відкритий лист

Про різні та несправедливі тарифи для частини жителів і їх сімей м.Івано-Франківська, або схемою щомісячного їх ошукання

Заставили мене звернутися до вас конкретні і реальні зміни, починаючи з 01.07.2014р., які зачепили за «живе» не тільки особисто мене, але й значну частину мешканців та їх сім’ї міста Івано-Франківська. А це – десятки тисяч жителів, тисячі конкретних сімей. Не досліджував, але, підозрюю, – що може це зачіпає й усі міста України.

Усім відомо, що наша нова влада, з самого початку, взяла курс подальшого розвитку нашої держави на ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ владних і економічних повноважень, курс на зміцнення та всебічний розвиток МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ. І, ясна річ, що у центрі цієї політики, цієї реформи – мають бути інтереси простої людини, громадянина України. Про це офіційно заявляли і заявляють перші особи усіх гілок державної влади – персонально.

Однак, я на простому і дуже яскравому прикладі доведу до вас, що це зовсім не так. Що свідомо, на вищому рівні – це робиться з точністю до НАВПАКИ!

Отже.

До 01.07.2014р. наша міська влада, на підставі рекомендацій НКРЕ (НКРЕКП), своїми рішеннями остаточно затверджувала граничні тарифи для населення, яке отримувало послуги від двох наших теплогенеруючих підприємств: державного – ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (ДМП ІФТКЕ) та – нового, приватного підприємства (створеного лише у 2012р. на існуючій мережі теплокомунікацій того ж таки ДМП ІФТКЕ) – ТОВ «Станіславівська теплоенергетична компанія» (ТОВ СТЕК). Цей тариф був однаковий для усіх жителів-споживачів міста (див. додаток 1) і, головне, – справедливий у цьому плані. Більш того, такий підхід повністю відповідав зазначеному вище курсу нашої нової Влади.

Але все круто помінялось і з 01.07.2014р. чомусь, всупереч усьому, що було проголошено Президентом України, КМУ, ВРУ – НКРЕКП своєю постановою від 13.06.2014. № 664 безпосередньо, без усякого узгодження з нашою місцевою владоюустановила (а не рекомендувала, як було до цього часу) нові, але різні тарифи населенню міста – споживачам наших двох підприємств ДМП ІФТКЕ і ТОВ СТЕК (див. додаток 1). Таке рішення «зверху» істотно «вдарило» по сімейному гаманцю безпосередньо значній частині мешканців міста які примусово (ще з 2012р.) стали споживачами ТОВ СТЕК.

З цього часу населення міста автоматично, примусово і несправедливо розподілено на дві нерівні категорії споживачів, а вірніше, платників своїх рахунків на послуги за тепло та гарячу воду з різницею у сотні грн в опалювальний період, за один і той же газ, по одним і тим же тепломережам, від одних і тих же пунктів підігріву, одними і тими же (у більшості випадків) аварійно-ремонтними бригадами і лише тільки – з різних котелень та офісів чиновників!

Ціна-тариф для споживача в опалювальний період цієї теплої зими був мінімальний. Я підрахував реальну вартість послуг квартири в 63,6 м2 для сім’ї з 4 осіб у ТОВ СТЕК у порівнянні з такою ж, але послуги ДМП ІФТКЕ. Це – щомісячна різниця в оплаті вартості майже 230грн! (див. додаток 2). А за 9 місяців з 01.07.2014 включно по 31.03.2015р. – майже 1.750 грн! І таких споживачів – тисячі, скоріше – десятки тисяч! Я обурений такою відвертою несправедливістю, такою «узаконеною» схемою здирництва та пограбування, поставленої на конвеєр. А пояснити таке – наша міська влада не може, бо зовсім стала відстороненою від регулювання тарифів. Таким чином, у зв’язку з цим, виникає дуже багато запитань. Основні з них:

• Чому і на якій підставі НКРЕКП безпосередньо з 01.07.2014р. почала установлювати різні тарифи населенню для двох однакових теплогенеруючих підприємств: ДМП ІФТКЕ та ТОВ СТЕК і тим самим протиставила одну частину населення міста – іншій, ігноруючи нашу місцеву владу, наше місцеве самоврядування?
Адже лише тільки з 10.09.2014р. Указом Президента України № 715/2014 затверджено нове Положення про НКРЕКП за підписом Глави Адміністрації ПУ Б.Ложкіним. У нас ніби Парламентсько-президентська республіка, але я не знайшов погоджувального підпису ВРУ на цьому Положенні, не знайшов реєстраційного номеру орган юстиції… Може ви, Народні депутати, знайдете? Чи це так має бути?
• Я не розумію, чому таким чином НКРЕКП почала діяти реально тільки з 01.07.2014р. з точністю до НАВПАКИ проголошеному курсу Держави на ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ, на розвиток і зміцнення МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ!?
Крім цього, НКРЕКП порушує або не дотримується вимог зазначеного свого ж Положення пунктів: 3, підпункти 4, 8, 9, 10; пункт 4, підпункти 9, 24; пункт 5, підпункт 1.
• Кому конкретно, йде моя (та десятків тисяч споживачів міста) щомісячна переплата за надані послуги з теплопостачання, гарячої води, як примусового споживача приватного ТОВ СТЕК у порівнянні з таким же споживачем ДМП ІФТКЕ?
• Доколи це буде? Це, що таким чином уже назавжди «узаконена» відвертаСхема щомісячного примусового ошукання (пограбування) частини мешканців-споживачів централізованого постачання житлово-комунальних послуг м.Івано-Франківська?
А, що почнеться тоді з квітня місяця?!..

З повагою,

О.Гриценко
«07» квітня 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #лист #комунальні #послуги #влада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...