Здоров'я
13:37, 2 травня 2015 р.
Гастрономічна революція. Яке майбутнє іжі?
Здоров'я
Проблема ожиріння на сьогоднішній день є вагомою у всьому світі, що пришвидшує темпи розповсюдження таких хвороб, як діабет та серцеві хвороби. Що може цьому перешкодити? Чи правильний підхід та навчання щодо здорового харчування матиме вплив на вирішення цієї проблеми?
Відомий англійський шеф-кухар Джеймі Олівер гадає, що так. Його ідея запровадити кращу освіту харчування для всіх людей, породила гастрономічну революцію. Що це таке? Пропоную вам ознайомитись із поточними думками Джеймі Олівера, в яких він ділиться гіпотезами майбутнього їжі, - інформує 0342.ua
Споживання іжі з меншою кількістю цукру, з більшим вмістом зернових злаків, овочів та фруктів стане нормою щоденного раціону. Це стосуватиметься також і фаст-фуду. Мова йде про здорову та поживну їжу, яка буде менш термічно обробленою та легкодоступною для всіх. Щодо м'яса, то більшість людей притримуватимуться поняття «якості, а не кількості», що допоможе їм жити довше, ведучи здоровий спосіб життя. Також існує припущення, що до 2040 року наука та ефективність вживання здорової їжі з вмістом поживних речовин будуть вдосконаленими.
В результаті більш ефективних методів ведення сільського господарства і здоровіших індивідуальних звичок, створюватиметься краща освіта, а також чіткіше уявлення про походження їжі, яку ми вживаємо, та харчування загалом. Таким чином ми всі зможемо стати усвідомленими та компетентними споживачами. Обовязковою умовою має бути обізнаність щодо методів вирощування того чи іншого продукту та щодо наявності гербіцидів та пестицидів, зокрема їхнього впливу на вас та ваших дітей.
Ми знатимемо все про вирощування, купівлю-продаж та споживання саме тих продуктів, які необхідні нашому організму.
Ми живемо у світі, де налічується 1,5 мільярда людей, які мають надлишкову вагу або страждають ожирінням. Тому необхідно прийняти міри щодо нераціональних методів виробництва та величезних харчових відходів.
Яким чином ми можемо змінити наше харчування та здоров’я? Перш за все, необхідно вживати менше м'яса і більше вирощених овочів, що матиме значний вплив з планетарної точки зору. А це в свою чергу сприятиме покращенню нашого стану здоров’я.
Наступною умовою покращення системи харчування є вживання їжі, яка вирощується в містах з використанням надлишкової енергії від повсякденних міських систем. Те, над чим нам потрібно працювати, - це використовувати вже наявну енергію для вирощування надзвичайно свіжих продуктів, які мають позитивний вплив на навколишнє середовище та справжню соціальну цінність, і які вирощені в рамках міської спільноти. Ключовим фактором є якість, а не кількість. В ідеальному світі, продукти тваринного походження повинні отримуватись від тварин, які живуть у відповідності з їхнім призначенням в екосистемі, а також в гармонії з іншими природними системами.
Третій фактор належить харчовому ланцюгу. Нам потрібно приступити до вирішення питання харчових відходів. Для цього необхідно раціональний підхід, починаючи від надлишкового виробництва до надлишкового споживання: почати вирощувати, продавати, купувати та вживати ту їжу, яку ми потребуємо. Також будучи раціональнішими щодо використання субпродуктів харчової промисловості, ми в змозі вплинути на цю систему.
Ми надаємо перевагу використанню технологій для покращення виробництва. Нам потрібно підтримувати зв’язок з природою, не намагаючись її контролювати.
Ми надаємо перевагу використанню технологій для покращення виробництва. Нам потрібно підтримувати зв’язок з природою, не намагаючись її контролювати.
Існує безліч сфер, які весь час змінюються і розвиваються. Подобається нам це чи ні, генетично модифіковані сільськогосподарські культури будуть розвиватися на цілком новому рівні. Вирує чимало суперечок щодо цього питання. І кому довіряти цю справу – питання залишається невичерпним. Люди стверджують, що за допомогою ГМО в країнах, що розвиваються, ми могли б викорінити голод. Але невідомо, до яких негативних змін це може призвести. Ми надаємо забагато уваги технологіям для покращення виробництва. Це не та сфера, в якій ми можемо знайти рішення.
На сьогоднішній день у світі все більше людей, які мають надлишкову вагу і страждають ожирінням, аніж ті, хто помирає від голоду. Отож вирішення проблеми полягає не просто в тому, щоб виробляти більше. Для того, щоб змінити цю систему, діяльність повинна бути спрямована на формування раціонального харчування.
З точки зору сільського господарства, управління водними ресурсами і їх витіснення у зв’язку з продажем великої кількості продуктів в інші частини світу повинні відбутися з більш вдосконаленішим підходом. Це суттєва проблема, яка вимагає уваги, і саме технології можуть цьому посприяти.
Інша сфера, де технології повинні, безумовно, відігравати важливу роль – це вдосконалення керування та розуміння нашого грунту. Ми повинні взаємодіяти з природою, не намагаючись її контролювати. Ми вже бачимо нову еру для забезпечення сталого і регенеративного сільського господарства з використанням значних даних у поєднанні з кращим розумінням мікробіології. Мета полягає в тому, щоб забезпечити наше харчування більш поживними речовинами і зменшити зловживання нашою планетою.
Кожна дитина знатиме про їжу все – про походження, про її вплив на їхній організм і про те, як її готувати.
Насправді технологія є передовою складовою. Мова йде про те, що саме завдяки технологіям можна зібрати всю необхідну інформацію про генетику, харчові переваги, релігії, вік, місце проживання на планеті. І саме тоді почати себе любити, надихати себе та робити припущення, які можуть сприяти знаходженню способів для виробництва, людей, ресторанів, кулінарних шкіл. Тобто все, що стосується вашої справи, яка принесе задоволення особисто вам. І знову ж таки, харчова освіта є важливою для втілення цих ідей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:32, 1 грудня
1
15:08, 29 листопада
14
live comments feed...