09:30, 5 жовтня 2011 р.
НБУ підготує перелік документів, які крім паспорта будуть дійсні при обміні валюти
Національний банк України (НБУ) підготує перелік документів які, крім паспорту, можуть бути представлені при проведенні обмінно-валютних операцій.
Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький, передає кореспондент РБК-Україна.
"НБУ підготує перелік документів, крім паспорту, які можуть бути представлені при проведенні цих (обмінно-валютних) операцій. Що стосується того, чи відбудуться зміни у сумах обміну, які не вимагають пред'явлення документу, то це протирічить діючому декрету. Але коли буде прийматись закон про валютне регулювання, у нас буде більше ширше представлення, які можуть бути технічні зміни при прийнятті закону", - заявив Литвицький.
Зі свого боку у Державній податковій службі України стверджують, що не мають наміру збирати паспортні дані громадян, які міняють валюту в банках та обмінних пунктах.
Разом і з тим, на думку президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко, паспортизація валюто-обмінних операцій може призвести до того, що попит на іноземну валюту буде відтермінований і накопичуватиметься.
Варто зазначити, що після введення в дію постанови НБУ про обов'язкове пред'явлення паспорту при операції куплі-продажу валюти показники купівлі зменшилися в три рази.
Нагадаємо, 23 вересня п.р., вступила в силу постанова Національного банку України (НБУ) № 278 від 11 серпня 2011 р. Згідно з документом, відтепер при здійсненні валютно-обмінної операції на суму до 50 тис. грн у фінансовому документі зазначатиметься резидентність клієнта, його прізвище, ім'я та по батькові.
"Для цього клієнт повинен пред'явити документ, що засвідчує його резидентність. Це може бути будь-який документ, що може засвідчити резидентність особи: як паспорт, так і інший документ, що посвідчує особу", - пояснили в НБУ.
Крім того, постанова надає можливість фізособам здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти за гривні через банкомати, без сплати комісії.
Також збільшена гранична добова норма обміну валюти - з 80 тис. грн до 150 тис. грн. При цьому, "з метою мінімізації ризиків операцій з готівкою на суму від 50 тис. грн до 150 тис. грн здійснюватиметься повна ідентифікація фізичної особи відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом".
НБУ підкреслює, що така перевірка резидентності фізичних осіб відповідає рекомендаціям міжнародної групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).
Раніше повідомлялося, що НБУ готує ряд заходів з метою обмежити "перетікання" заощаджень населення в готівкову валюту.
"Ми вирішили не обмежувати наш інструментарій традиційним набором обмежувальних заходів, а спробувати зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим для розміщення валютних ресурсів, щоб вони не витікали, а навпаки, приходили в країну. Для населення, щоб його заощадження не втікали в готівкову валюту і не перетікали на споживчий ринок, готуються спеціальні інструменти ", - сказав голова НБУ Сергій Арбузов.
За словами Арбузова, НБУ розглядає питання випуску сертифікатів, прив'язаних до золота, яке є в резервах. Він висловив упевненість, що такий інструмент буде затребуваний у населення, оскільки допоможе людям диверсифікувати свої заощадження та захистити від валютних ризиків.
Нагадаємо, що обсяг валюти, купленої банками у населення у серпні склав 2 млрд 209,2 млн дол., обсяг валюти, проданої населенню, - 3 млрд 33,4 млн дол.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
14:27, 9 грудня
13
live comments feed...