Джеймс Альтушер: Як стати майстром в будь-якій справі. 10 важливих думок

Чи задоволені ви своїм життям? Йдете ви на роботу, знаючи, що ви можете досягти більшого? Знаючи, що у вас є унікальні здібності, які можуть зробити вас кращим у світі?

Джеймс Альтушер - підприємець, трейдер, інвестор, автор кількох бестселерів, які випустив і продавав самостійно. У своєму блозі він відвертим і парадоксальним чином вчить жити щасливішим життям, - інформує 0342.ua

Ця публікація - про те, як досягти майстерності. Але ще й про те, що цілком нормально не досягти майстерності в традиційному сенсі. Ви можете самі визначати майстерність, а не користуватися чужими мірками.

«Не потрібно писати книгу, щоб описати, що таке майстер. Більшість з нас, і насамперед я,  ніколи не станемо майстрами ні в чому.

Я намагаюся. Я намагався домогтися цього в шахах. Я дійшов до рангу «майстра», але це нічого не означає. Я ніколи не досягну в них світового рівня. Я намагався досягти цього і в писемності. Я пишу вже двадцять з гаком років.

Але я знаю багато людей,  які в своїй області входять до числа кращих у світі. Я читав їх книги. Я говорив з людьми і аналізував, що, на їх думку, привело їх до майстерності. Я будував і продавав бізнеси людям, які в своїй галузі досягли майстерності. Я інвестував у майстрів своєї справи. Так що я все-таки розумію, хто такі майстри і що вони роблять.

Так що можете ставитись до цього з часткою скепсису, але пам'ятайте, що ці думки засновані на моєму досвіді і на досвіді всіх людей, з якими я спілкувався. Ось головні елементи майстерності. А також погані і хороші новини для вас.

1. ТАЛАНТ

Мені неприємно це говорити, але талант важливий. Є міф, що кожен талановитий хоча б в чомусь одному, треба лише знайти, в чому. Це неправда.

Більшість людей не талановиті ні в чому. Але більшість людей можуть бути досить хорошими в чомусь. Тім Ферріс  у своїй книзі «Повар за 4 години» показує, як можна стати досить хорошим кухарем після чотирьох годин зусиль. Я користувався його методикою і готував вельми непогано.

Але з нагоди виходу книги Тім влаштував вечерю, де кожна страва (їх було, здається, вісім) готував окремий кухар. Одному з них було 8 років, і його страва була, мабуть, найкращою. Коли-небудь він стане майстром (якщо вже не став). Ось це талант.

Коли мій шаховий рейтинг був на піку, я грав партію з дівчинкою на ім'я Ірина Круш. Вона розбила мене в 25 ходів. Після гри вона сказала мені: «Напевно, коли ви поставили слона на Б4, я побачила вашу слабкість». Вона була права. Їй було 13 років. І тоді я відразу перестав грати в шахових змаганнях і тепер граю лише тоді, коли розмовляю з людьми по телефону. Вона була талановита. Сьогодні вона одна з наймолодших жінок-гросмейстерів у світі.

2. ЯК ДІЗНАТИСЬ, У ЧОМУ ВАШ ТАЛАНТ?

Думаю, є два методи.

1) Візьміть блокнот і запишіть все, що вам подобалося робити з 6 до 18 років, до того, як ваше життя підпорядкували собі коледж, відносини, занудна робота, іпотека, діти, відповідальність, презирство до себе і т.д.

У своєму подкасті я розмовляв з Льюїсом Хоузом. Він сказав, що завжди, з дитинства, мріяв бути спортсменом. І ще, що він ще дитиною користувався своїми навичками спілкування, щоб компенсувати свої слабкі академічні здібності. Він знайшов свої два таланти і став майстром в обох областях.

Часто майстром вас робить поєднання кількох «недоталантів». Я не знаю, чи зможу в чомусь стати майстром, але я з дитинства любив писемність, ігри і все, що пов'язано з бізнесом. Можливо, коли-небудь.

2) Сходіть в книжковий магазин і знайдіть тему, по якій ви будете готові прочитати 500 книг.

Якщо ви жадаєте прочитати всі 500 книг з в'язання гачком, напевно, у вас до цього талант.

І цілком нормально бути талановитим у чому завгодно. Ми - продукт усього нашого досвіду, всього того, що нас цікавить, всього того, з чим ми заграємо. І цей продукт комусь може здатися сміттям. Але грайте зі своїм сміттям і будьте щасливі. Якщо у вас вийде, ви потрапите у кращі 0,00001%.

3. ЧОТИРИ ГОДИНИ НА ДЕНЬ

Всі книги Тіма Ферріса містять у назві слова «4 години ...». Я питав практично кожного майстра, якого зустрічав, скільки годин на день вони витрачають на оволодіння своєю майстерністю. Вони не повторювали стандартну нісенітницю, яку довбають підприємці в Кремнієвій долині: «Я працюю 20 годин на день, і якби мені не треба було спати, я б працював 30 годин на день».

Не можна стати майстром чого-небудь, якщо ви працюєте 20 годин на день. Навпаки, у вашому житті щось дуже неправильно, якщо ви стільки працюєте над чимось одним. Типова відповідь: «Я займаюся чотири години на день». Колишній чемпіон світу з шахів Анатолій Карпов говорив, що він може займатися шахами максимум три години на день. І це чемпіон світу! Іншу частину часу він витрачав на спортивні заняття, вивчення мов, інші речі, які приносили в його життя баланс.

4. ІСТОРІЯ

У будь-якій області, де ви хочете досягти успіху, потрібно вивчати історію. Будь-яке мистецтво створюється в контексті. Якби хтось написав П'яту симфонію Бетховена сьогодні, над нею б сміялися. Енді Уорхол пробував себе в багатьох галузях мистецтва, перш ніж вирішив намалювати банки супу Campbell в потрібний момент часу. У будь-якому бізнесі вивчення історії галузі, біографій минулих керівників, успіхів і провалів тих, хто проходив цей шлях до вас, вкрай важливо для досягнення майстерності.

Якби я цікавився бурінням нафти, я б вивчив, де її добували в 1920-ті, 1950-ті, 1970-ті, які використовувалися технології, яка історія цих технологій, як їх удосконалювали, як будувалася політика навколо видобутку нафти і так далі. Десь там криється шлях до того, щоб неймовірно розбагатіти. Не для мене, бо мені наплювати на нафту. Але для когось. Або для багатьох.

5. ВИВЧАЙТЕ СВОЇ ПРОВАЛИ

Чемпіон з гри в покер Ілон Шварц виграв в чемпіонатах більше $ 7 млн. і ще багато мільйонів у неформальних іграх на готівку. Ми разом з ним грали в шахи, поки він не переключився спершу на шашки, а потім на покер. Я запитав його, чому багато людей грають в покер 20 років, але не можуть навчитися грати краще.

Він відповів: «Кожен хоче звинувачувати когось. Не вистачило удачі, посварився з дружиною або ще щось. Але найголовніше - потрібно навчитися вивчати свої поразки. Треба робити нотатки про те, в яких умовах ти програв, а також в яких виграв. Потрібно думати про все».

6. ДОСВІД

До якогось моменту ви приготуєте 10 000 страв. Зіграєте мільйон роздач в покер чи тисячу партій в шахи. Або створите 20 бізнесів.

Дуже небагато людей відразу успішні. Це вимагає занадто багато удачі, а удача любить підготовлених і наполегливих. За ці перші тисячу партій або чого завгодно ви багато раз зіткнетеся з невдачами. КрJames_Altucher_3ащі бейсболісти в світі вважаються неймовірно успішними, якщо вони вибивають м'яч в аут «всього лише» в 70% випадків.

Коли помер мій батько, я зайшов в його аккаунт в онлайн-шахи і побачив, що він зіграв порядку 30 000 партій. Але не навчився грати краще. Багато людей можуть зіграти 10 000 партій в покер і не стати краще. Приготувати тисячу пирогів і не стати краще.

Тому потрібно запам'ятовувати свій досвід, вивчати свої невдачі, намагатися помічати, що ви зробили правильно, а що ні, і запам'ятовувати це на майбутнє. Чи виявиться майбутній досвід точно таким же, як минулий? Зазвичай, ні. Але вам потрібно бути здатним до висновків на кшталт: «Гм, це дуже схоже на той випадок чотири роки тому, коли відбулося А, Б і В».

7.ЛЮБОВ

Андре Агассі говорив, що він не любить теніс. З одного боку, я йому вірю, з іншого - ні. Адже є найрізноманітніші види любові. Є любов без жодних умов, любов, на яку здатний Далай-Лама. Є зріла любов. У деяких відносинах поєднується і те, і інше, і третє. В них багато страждань і багато задоволення. Можливо, теніс був таким для Агассі. Не знаю.

Але майстерність в будь-якій області припускає безліч страждань. Їх уникнути неможливо. Якщо страждань занадто багато, то можна і кинути цю справу - це не найжахливіше. Мені не подобається ходити до стоматолога. Це заподіює занадто багато болю. Так що з моїми зубами не все в порядку. Я розлучився з думкою мати ідеальні зуби.

8.ПСИХОЛОГІЯ

Одна з причин, через яку більшість людей у світі не можуть стати по-справжньому хорошими в якій-небудь справі - у них немає таланту ні до чого, що важливо для оточуючих. Але є й інша причина: ці люди не хочуть витрачати на це час і зусилля. Це я розумію. Часто краще активно спілкуватися, мати друзів, міцні відносини в родині, любити людей.

Багато людей, що домоглися майстерності, зазнавали труднощів у відносинах з родичами, подружжям або друзями. Ван Гог відрізав собі вухо. Достоєвський, Кафка, Боббі Фішер, Гедель ніколи не славилися схильністю до світських люб'язностей, часто занурювалися в депресію, або були близькі до шизофренії.

Коли ви будуєте кар'єру, є уявлення, що ви будете рухатися від успіху до успіху. Коли-небудь у вас буде свій маленький кабінет, потім великий, потім ви переміститеся на позицію CEO в іншій компанії і так далі. По дорозі ви зустрінетесь з невдачами, але це не будуть великі провали.

Якщо ж ви прагнете до майстерності, то запам'ятайте: у вас неодмінно будуть великі поразки. Більшість інвесторів не люблять Тіма Сайкса. У нього дуже зарозумілий маркетинговий стиль. Але він мій друг, і повинен сказати, що він зовсім не зарозумілий. Він надзвичайно скромний. Чому? Тому що він кілька разів залишався без гроша після своїх перших успіхів.

В банкрутстві немає нічого веселого. Зі мною це траплялося кілька разів. І кожен раз ти думаєш: «Це найгірший досвід в моєму житті, краще б я помер. Це був мій останній шанс. Тепер все скінчено. І всім навколо буде краще, якщо я помру».

Коли Тім намагався повернутися в бізнес, ніхто з ним не розмовляв. Так що тільки він сам ставив на себе. Він виконав усі перераховані вище пункти. І заробив мільйони на трейдингу.

По дорозі до майстерності все виходитиме не так, як треба. Боббі Фішер провів більшу частину свого життя на грані шизофренії, в агонії, будучи нездатним впоратися зі своїми втратами. Він зникав на роки, але потім повертався, будучи сильнішим, ніж раніше.

Як виховати в собі це? Не знаю. Це поєднання багатьох речей. Це его - реальна віра в те, що ви можете бути кращим, незважаючи на всі раціональні докази зворотнього і на всіх людей, що критикують вас. Це розуміння, що виходу немає. Я питав Ілона та інших, що вони думали, опиняючись на дні, і всякий раз відповідь була такою: «А що ще мені було робити? Я продовжував йти вперед!»

9. ЗАВЗЯТІСТЬ

Завзятість створює удачу. Вона долає ураження. Завзятість - це серія провалів, що перемежовуються рідкісними успіхами, і з часом ці успіхи почнуть підштовхувати вас до майстерності.  Як залишатися завзятим, коли життя наповнене мінливими кар'єрами, відносинами, відповідальністю, економічними кризами, історичними злетами і багато іншим, що може встати на вашому шляху? Відповіді немає. Тому це і називається завзятість: робити те, що ви робили завжди. Не дозволяти всьому перерахованому зупиняти вас. Використовувати все вищеперелічене, щоб рушити до більших успіхів, більш серйозних уражень і потім ще більш вражаючих успіхів.

Це болісно, страшно, зовсім не весело, і ніхто не зрозуміє, чому ви це робите. А потім, коли ви досягнете успіху, люди будуть вести себе так, ніби те, що трапилося з вами – найприродніша  річ на світі. Ви спробуєте пояснити: «Ні, був час, коли ...» А вони не стануть слухати. Вони захочуть дізнатися, яким має бути їх наступний крок, щоб вони опинилися там, де ви зараз.

10. ЗАГАДКА

В кінцевому рахунку майстерність - загадка. Потрібно подолати звуковий бар'єр в якійсь області, де ніхто не робив це так швидко або не заходив так далеко. Вам належить знайти вашу власну, унікальну комбінацію захоплень, які зроблять вас кращим у світі саме в цій сфері.

Що, якщо ви не будете гнатися за загадкою, а повернетеся до знайомого, затишного, позбавленого стресу існуванню колег, знайомих та інших оточуючих? Можливо, світ цього не дозволить. Може трапитися, що те, що ви вважали затишним, теж міф.

Історія майстерності показує, що ніхто не зміг передбачити, які цілі спрацюють, а які ні. Так що важливий тільки нинішній момент. У плані здоров'я: фізичного, емоційного, розумового, духовного. Чи можете ви сьогодні ж покращити кожну з цих відносин?

Тоді ви станете ще ближче до майстерності і до своєї загадки.

ХОРОШІ НОВИНИ

Не обов'язково бути володарем світу. Не обов'язково робити що-небудь з перерахованого вище. Це роблять дуже небагато людей. І більшість з них зазнавали не мало страждань і болю, і продовжують їх зазнавати.

Ми живемо в культурі, де вважатися посереднім – майже, що прокляття. Але суспільство не уявляє, що таке реальна майстерність. Не читайте всі ці статті «10 способів ...». Не слухайте нікого. Навіть мене.

Фрейд казав, що дві наших мети в житті - це контакт з іншими і досягнення. Але цілком розумно буде подолати ці нав'язані еволюцією завдання. І просто бути щасливим з тими, хто вас любить. Бути задоволеним всім, що дарує життя, кожним моментом, не рватися до наступного моменту майстерності. Істинну майстерність можна знайти прямо тут і зараз - в тому, як ви ставитеся до себе, до інших людей, до своїх старань і своєї любові.

Немає нічого важливішого за це. Тому що коли ви постійно поспішаєте до міфічного ТАМ, одного разу ви дійдете туди і зрозумієте, що пропустили всі задоволення і таємниці на своєму шляху.

 Переклад: Сергій Марченко

www.jamesaltucher.com
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська самовдосконалення Джеймс Альтушер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
23 перегляди в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Бізнес
Сьогодні відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Романюка із засновниками німецької компанії FEFA Томасом та Фабіаном Шварцльозе.  Мета зустрічі – обговорення інвестиційної угоди на будівництво 12 вітряків в Івано-Франківській області, пише Фіртка.  "На даний момент на Прикарпатті є один вітряк на 600 кіловат. Прикарпаття має значний потенціал розвитку вітрової енергетики. Наразі відбуваються попередні перемовини з компа...
Влада
Про це Галицькому кореспонденту розповів міський голова Руслан Марцінків. За словами мера, деякі роботи вдалося зробити ще у грудні 2019-го року.  “Ми ще, грубо кажучи, торгуємось за останню квартиру, яка заважає з’єднанню бульварів. Але роботи можна робити і паралельно. Можливо, одразу не буде частини тротуару і велодоріжки з однієї сторони, але саму дорогу ми можемо робити. А з’єднати бульвари плануємо цього року. Навіть радянська влада не змогла цього з...
Суспільство
Українська акторка Ірма Вітовська вважає, що для того, щоб змінити країну необхідно, щоб до влади прийшла не просто професійна команда, а люди, які прагнутимуть реальних змін. Про це пише “Українська Правда”.  Вітовська підмітила, що більшість українського політичного істеблішменту часто демонструють ознаки інтелектуального зубожіння, наголосивши, що вона не розуміє, що ж вони можуть змінити в країні.  Акторка підмітила, що зазвичай все, що говорять депута...
Культура
Збірка творів української письменниці, уродженки Луцька Оксани Забужко увійшла до переліку найочікуваніших книжкових новинок 2020 року за версією The New York Times.  Книжка Your Ad Could Go Here: Stories англійською мовою буде доступна з 28 квітня за підтримки американського видавництва Amazon Crossing, пише Львів місто натхнення.  Туди увійшли історії, що стосуються Помаранчевої революції, суперництва та тенісу. Загалом у переліку 77 книжок авторів зі вс...
Суспільство
У 90-х роках запрацювала приватизація земельних ділянок, коли почали видавати перші земельні ділянки особистого селянського господарства (ОСГ) у безкоштовну власність. Про це під час дискусії у межах проекту «Реформи без ілюзій» в ефірі Tvoemisto.tv розповіла заступниця начальника управління агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Борушок.  Згодом був указ президента про невідкладні заходи з  прискорення реформування аграрного комплексу. Почалося роздержавле...
Суспільство
Наприкінці 2019 року Івано-Франківський територіальний центр соціального обслуговування отримав новий автомобіль. Особливістю машини є те, що вона пристосована для перевезення осіб з інвалідністю. В першу чергу тих, хто пересувається за допомогою інвалідних візків.  Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що така машина справді була потрібна центру. Адже це допомога для людей, які її справді потребують й яким більше нікому допомогти. Тому місто сприяло в...
Різне
Дизайн-студія «ДубКо» виготовляє сучасні корпусні меблі під замовлення в Івано-Франківську на будь-який смак: кухні й вітальні, дитячі й офісні меблі, шафи-купе з різноманітними типами розсувних систем тощо.  Для їх виробництва ми використовуємо безпечні екологічні матеріали, якісну фурнітуру й освітлювальне обладнання від світових виробників: Egger, Fab, Luxeform, Swisspan by Sorbes, Swiss Krono, Polkemic, Hranipex, Mirror Gloss.  Стильний сучасний дизайн...
Суспільство
Про це повідомили на сторінці підприємства у соцмережі. 16 січня 2020 р. на офіційному веб-сайті Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було оприлюднено Постанову № 79 від 14.01.2020 р. «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Відповідно до законів України «Про НКРЕКП», «Про державне регулювання у сфе...
Різне
ТСН.Тиждень провів унікальну акцію "Стоп фальсифікат", яку здійснив за допомоги громадських активістів.  Чотири експерти роз'їхалися Україною, щоб відібрати все, що було в холодильниках тамтешніх магазинів. Три тижні лабораторії чесно опрацьовували зразки масла. Ретельно перевірили 154 пачки. Зокрема, відібрали масло і в Калуші.  Виявилось, що 21% перевіреного масла фальсифікат, тобто, кожна 5 пачка - "липове" масло. Їх відібрали у супермаркетах. Лідер із...