• Головна
  • Як українець залишив КНЕУ і роботу в Google заради навчання та заробітку в інтернеті
11:31, 14 травня 2015 р.

Як українець залишив КНЕУ і роботу в Google заради навчання та заробітку в інтернеті

29-річний українець Віталій Данюк - справжня людина-оркестр. Він пішов з роботи мрії в Google заради можливості займатися підприємництвом і вивчити програмування. Сьогодні Данюк тимчасово живе в Таїланді, пише програми і веде свій блог "Коеволюція". Також він консультує стартапи та інвесторів, заробляючи $100 на годину, і ні про що не шкодує. І це, в основному, завдяки онлайн-освіті, якій він свого часу віддав перевагу.

Він поділився секретом, чому безкоштовні Інтернет-курси стали для нього панацеєю і як він до цього прийшов, - інформує 0342.ua.

Найвигідніша інвестиція для людей з капіталом до $100 000 - приватна освіта. Повірте Біллу Гейтсу. Сьогодні без постійної самоосвіти складно отримати гідну якість життя, не пропускаючи метафоричну душу через корпоративну м'ясорубку. Якщо не ховати голову в пісок, то стануть очевидні тренди, що розпускають "полотно" капіталізму ХХ століття і скасовують можливості, які він надавав. Особливо в Україні.

Як українець залишив КНЕУ і роботу в Google заради навчання та заробітку в інтернеті, фото-1

ЧОМУ Я КИНУВ УНІВЕРСИТЕТ І ПІШОВ З ПОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Після школи, не маючи жодного поняття, що робити далі в житті, я вступив до КНЕУ на міжнародну економіку та менеджмент. Вже після першого семестру я там майже не з'являвся, а після другого кинув університет офіційно. Замість цього я починав будувати свій невеликий Інтернет-бізнес, на практиці навчався Інтернет-підприємництву і активно розважався. Можливо, піти з університету - одне з найкращих рішень у моєму житті.

Якщо провести прості розрахунки, то вийде, що вища освіта в Україні - надзвичайно невигідна штука. Судіть самі: з врахуванням пар, перерв і дороги ми щодня витрачаємо на стаціонар 5-9 годин. Додамо 2-3 години на домашні завдання - і сумарно отримуємо 7-12 годин на день. 180 днів у році, 4-5 років - це від 5040 до 10800 годин, в основному, витрачених на тлін і безвихідь, щоби в результаті вийшло що? Вийти на $500 зарплати на місяць?

Порівняємо з витратами часу, необхідними на те, щоби почати працювати і заробляти. Програміст - приблизно 1000 годин, інтернет-маркетолог і дизайнер - приблизно стільки ж. Замість безглуздої (зрозуміло, не для всіх і не завжди) "вищої" освіти можна отримати три професії на достатньому рівні для старту кар'єри, інвестувати ще 1000 годин на англійську, 1000 годин в практику і теорію підприємництва і при цьому ще відмінно потусити. Так, потрібна мотивація і зацікавленість, але це те, чого не буде і у більшості студентів в університеті.

Першу користь від онлайн-освіти я відчув, напевно, під час проходження співбесід у Google. Між, як мені здається, першим і другим раундом я отримав три сертифікати за допомогою освітньої системи Google: два по Google Adwords і один по Google Analytics. Не знаю, як конкретно це вплинуло на позитивний результат співбесід, але інтуїція мені підказує, що користь була. В Google я пропрацював близько року, а пішов, коли активно почав вчити програмування і технологічне підприємництво. Незважаючи на всі масштаби маркетингу в Google, хотілося мати більше часу на самонавчання і практичне застосування нових знань.

ДЕ І ЧОМУ ВЧИТИСЯ В ІНТЕРНЕТІ

Онлайн-курси часто критикують за низький рівень "успішного" закінчення. Але закінчення курсу - засіб, а не мета. Сертифікат дає відчуття закінченості та додаткову мотивацію не залишити навчання на фінішній прямій, але й сам по собі має трохи цінності. Тому говорити про незавершеність курсу як невдачу в онлайн-навчанні немає сенсу. Я починав, напевно, більше сотні чи двох курсів, деякі проходив тільки з третього або четвертого разу.

content_full (1)

content_full (1)

Успішно я закінчив близько 40 курсів, отримавши близько 30 сертифікатів. Майже всі вони були англійською, в основному на edX, coursera, open2study та iversity. Російською мовою я проходив курси тільки на Hexlet. З повністю закінчених курсів - третина про програмування, третина про підприємництво і третина з найрізноманітніших дисциплін. Крім "академічних" майданчиків, я отримав багато знань на codeschool.com, teamtreehouse.com і codecademy.com, де замість сертифікатів учень отримує "бейджики".

ЩО МЕНІ ДАЛА ОНЛАЙН-ОСВІТА

Онлайн-освіта - це те, що дало мені можливість побудувати основу мого благополуччя і незалежності, збільшивши мій погодинний рейт до $100. Я допомагаю стартапам побудувати бізнес і отримати інвестиції, а інвесторам - оцінити якість стартапів. При цьому я подорожую Південно-Східною Азією, можу дозволити собі багато вчитися, робити свої проекти і допомагати іншим. Поза сумнівом, всі ці можливості відкрилися завдяки онлайн-освіті.

Я усвідомив обмеженість теорії та практики технологічного підприємництва (1,2,3) без програмування і Computer Science. Можливість подивитися на стартап з різних точок зору дає більш ясне бачення картинки світу і, відповідно, дозволяє вирішувати більш складні завдання.

Пам'ятаю, як колись давно доводив команді програмістів, що Drupal - гарне рішення для корпоративної соціальної мережі, хех. Як же сильно я помилявся!

За допомогою курсів з програмування я відносно вільно пишу системи середньої складності на Ruby (1,2,3,4), Javascript (1,2,3,4,5,6,7) і Elixir. Продовжую знайомитися з C, Haskell, Python (1,2) і Go. 

Онлайн-освіта зробила мене менш залежним від обставин. Наслідком широкого спектру курсів, які я проходив, стало те, що я перестав думати про себе як про представника конкретної професії. А курси з психології та ірраціональності допомогли мені стати більш щасливою і гармонійною людиною.

ПОРАДИ САМОУЧКАМ

Самоосвіта - марафон, а не спринт, тому починати варто з найцікавішого. Взяти 20 курсів, пройти перший тиждень і залишити з них тільки ті, які дійсно зацікавили. Завдання номер один - виробити звичку вчитися і отримувати задоволення від самого процесу, а результат не змусить себе довго чекати.

Вибираючи курси, я застосовую наступне правило: частина дає мені професійні бонуси (підприємництво, computer science, економіка), а частина викликає загальний інтерес і цікавість (біотехнології, філософія, астрономія, історія). Коли ти починаєш сприймати курси другої категорії як "розважальний контент", більшість художніх фільмів і серіалів просто втрачають свою актуальність. Вимкніть нарешті ТБ!

Дуже важливо розвивати в собі цікавість і захоплення від нових знань про навколишній світ. Для цієї мети рекомендую подивитися Cosmos, Planet Earth, Life. На edx курс про найбільші нерозкриті таємниці всесвіту читає нобелівський лауреат, який довів, що швидкість розширення всесвіту збільшується. Вау! Що може з цим зрівнятися?

При цьому треба розуміти, що людський розум чинить опір змінам і новому. З цим опором потрібно і можна боротися. Перший рік, поки я вчився програмуванню, відчував себе нездатним дурнем. І тільки до середини другого року я почав звикати до цього відчуття, яке досі часто зі мною.

І невеликий лайфхак наостанок: якщо купити собі велотренажер, вивести курси на великий екран, то можна одночасно прокачуватися і фізично, й інтелектуально.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #Віталій Данюк #Google #інтернет
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...