11:10, 18 травня 2015 р.
Калушанин організовує для бійців АТО автореабілітацію на Ferrari, Lamborghini і Porsche
Автолюбитель із Калуша вирішив спробувати організувати для бійців АТО автомобільну реабілітацію. Наразі він шукає однодумців та має чіткі плани щодо того, як саме допомогти військовим та подарувати їм позитивні емоції. Перші учасники нетрадиційної програми реабілітації зможуть випробувати її вже влітку. Психологи ініціативу підтримують, хоча і застерігають: із екстримом варто бути обережними. А от самі військові ідею вітають.
Ідея створення автомобільної реабілітації учасників АТО належить калушанину Володимиру Андреєву, який має серед військових чимало знайомих та допомагає калуським волонтерам, - інформує 0342.ua з посиланням на ВІКНА.
Чоловік переконаний: автівки допомагають боротись із депресіями, тож, зможуть допомогти і військовим, які пройшли війну. Калушанин, до речі, є власником однієї з найшвидших передньопривідних машин на Західній Україні і цю машину він уже готовий “віддати” бійцям АТО у короткострокове користування.
— Усі ми знаємо, що чоловіки люблять автівки різного класу, потужності, марки, але я впевниний: у кожного була і є мрія проїхатись на Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentley та машинах інших відомих світових виробників, а також автівок, які збирають самі спортсмени для різних видів гонок, які часто не поступаються своїми характеристиками і динамічними показниками спорткарам, — каже Володимир Андреєв. — Тож, поспілкувавшись із хлопцями, які були на ротації, які зараз на передовій, вислухавши їхні думки про реабілітацію, мені спало на думку створити групу, яка за допомогою автівок могла би їм допомогти. Суть у тому, щоб проїхатись в потужному авто, почути звук, відчути потужність, зарядитись новими враженями, комусь, можливо, здійснити свою мрію.
Кілька днів тому калушанин створив спільноту в одній із соцмереж, у якій спробує об’єднати однодумців. Наразі він намагається сконтактувати з якомога більшою кількістю автовласників спортивних, ексклюзивних і найдорожчих автівок в Україні. Головна мета — за допомогою дорогих і швидких автомобілів допомогти хлопцям відчути позитивні емоції, проїхатись, сфотографуватись і можливо навіть у ролі штурманів прийняти участь у різних автоподіях.
— Думаю, в Україні знайдуться такі автовласники, які готові не тільки допомагати хлопцям грошима та речами, але і після їх приїзду додому потішити такою красою, — впевнений Володимир Андрєєв. — Наразі зголосилися вже кілька автовласників із Калуша та Івано-Франківська. Хочу дійти з цим до Львова та Києва, щоб підтягнути, окрім дорогих тюнінгованих авто, дорогі брендові.
Калушанин каже, що для нього особисто автівки є невід’ємним джерелом наповнення емоцій, допомагають боротися зі шкідливимии звичками, тому для військових, упевнений він, машини теж можуть принести чимало позитиву.
Mitsubishi Lancer Evolution IX 2.0 Турбо 286 к.с. (Львів)
Subaru Impreza WRX STI 2.5 турбо 450 к.с. (Калуш)
Про місце та час проведення автомобільної реабілітації наразі сказати важко. Володимир Андреєв планує узгоджувати ці питання із військовими та іншими учасниками програми. Перший курс реабілітації орієнтовно можна буде провести влітку.
За словами автолюбителя, у Калуші знайти місце, де можна би було проводити таку реабілітацію, — важко. Міг би підійти хіба що аеропорт у Копанках. Але більш вірогідно, що, якщо набереться багато транспорту і охочих, то їздитимуть на території військового аеропорту в Івано-Франківську.
— Такої реабілітації в Україні ще не проводили. Щось схоже було у США після війни у В’єтнамі у період розвитку автоспорту, — акцентує ініціатор.
Наразі група у соцмережі “розростається” і кілька автовласників уже зголосилися допомогти калушанину в організації нестандартної реабілітації.
Володимир Андреєв каже, що перш, ніж створити групу у соцмережі, цікавився думкою військових. І хлопці з 80-ої бригади вже підтримали ініціативу. Схвалив її і десантник 80-ї аеромобільної бригади з Калуша Ігор Паливода. Тож, автомобільна реабілітація може стати хорошою альтернативою для тих військових, які скептично ставляться до традиційних методів реабілітації.
Opel Astra GTC OPC (H) 2.0 турбо 260 к.с. (Івано-Франківськ)
Subaru Impreza WRX AWD 2.5 турбо 500 к.с. (Івано-Франківськ)
Погоджується з цим і психолог Юлія Боринець, за словами якої, будь-яке відволікання від переживань та негативних емоцій завжди йде на користь. Щоправда, каже вона, до нестандартних методів реабілітації, особливо екстримальних, варто підходити дуже індивідуально та виважено.
— Якщо у військового, скажімо, є відчуття тривоги або якісь страхи і переживання, або він є збудженим чи у якійсь мірі неадекватним, то піддавати його ще такому емоційному навантаженню краще не варто. Гострі враження, звичайно, можуть «перебити» ці відчуття, а можуть їх і «підживити» та посилити, особливо, якщо виникне якась небезпека, — наголошує психолог. — Для того, щоб такі методи реабілітації були дійсно результативними, потрібно зробити все для того, щоб вони були максимально безпечними та прогнозованими. Особливо важливо звертати увагу на емоційний стан бійця АТО і до кожного підходити індивідуально.
За словами Юлії Боринець, чимало чоловіків справді захоплюються машинами і мало з них відмовляться від нагоди «познайомитися» із брендовими або «титулованими» автомобілями. Тому після програми автомобільної реабілітації, ймовірно, хтось захоче долучитися до цього спорту, хтось відкриє у собі інші бажання. І це також позитив. Адже головне для людей, які пройшли війну, знайти себе у мирному житті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
8 жовтня
13:50
7 жовтня
14:43
6 жовтня
Спецтема
Оголошення
09:46, Сьогодні
12:11, 5 жовтня
live comments feed...