• Головна
  • Обласна влада зриває реформу децентралізації на Прикарпатті
17:00, 5 червня 2015 р.

Обласна влада зриває реформу децентралізації на Прикарпатті

Громади Прикарпаття можуть не отримати додаткові фінанси та владні повноваження, які передбачені децентралізацією через цілеспрямований зрив процесу робочою групою ОДА та Офісу реформ, які відповідальні за реформу.

Про це під час сесії Івано-Франківської обласної ради заявив нардеп від Прикарпаття Юрій Дерев'янко​, - передає 0342.ua.

«Офіс реформ та робоча група ОДА через непрозору та маніпулятивну роботу з формування перспективного плану викликали обурення громад та сільських голів. Ця ситуація негайно повинна бути виправлена. Обговорення перспективного плану має бути відкритим, а консультації з Мінрегіоном відбутись не кулуарно, а за участі Асоціації селищних та сільських рад та членів робочої групи», - підкреслив Дерев'янко.

Народний депутат особисто зустрічався з заступником міністра Мінрегіобуду В’ячеславом Негодою.

Офіс реформ та робоча група ОДА через непрозору та маніпулятивну роботу з формування перспективного плану викликали обурення громад та сільських голів

«Пан Негода повідомив, що у ході консультацій жодних вказівок як об’єднуватись територіальним громадам Прикарпаття не було. Він наголосив, що формування Перспективного плану має бути економічно обґрунтованим та детально обговореним з територіальними громадами», — розповів нардеп.

Юрій Дерев’янко звернув увагу на те, що ті громади, які хочуть об’єднуватися вже в цьому році мають пройти всі процедури згідно закону про добровільне об'єднання до 15 липня 2015 року. Добровільно громади зможуть об’єднатися тільки відповідно до затвердженого Перспективного плану.

«При іншому варіанті об'єднанні громади не отримають повноважень та фінансових ресурсів, як це передбачено реформою. Терміни для прийняття обласною радою перспективного плану дуже стислі», - зазначив він.

Дерев'янко також підтримав звернення Асоціації сільських і селищних голів в Івано-Франківську щодо дотримання основного принципу реформи децентралізації – добровільності об’єднання територіальних громад. Голови сільських і селищних рад, громади області вимагають від Офісу реформ провести відкритий діалог з громадами у Галицькому, Калуському, Косівському, Верховинському та Богородчанському районах, де не цілком врахована позиція громад щодо добровільності об’єднання.

4 червня, на розгляд Президії облдержадміністрації був представлений робочий варіант Перспективного плану об’єднання територіальних громад, замість 74 раніше визначених терцентрів, запропоновано 40. Депутати обласної ради вирішили не підтримувати такий Перспективний план.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #Дерев'янко #децентралізація #реформи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...