• Головна
  • Дерев’янко просить НБУ сприяти поверненню депозитів клієнтам банку «Фінанси і кредит»
16:16, 10 червня 2015 р.

Дерев’янко просить НБУ сприяти поверненню депозитів клієнтам банку «Фінанси і кредит»

Банк "Фінанси та Кредит" відмовляється повертати депозитні вклади клієнтам.

Про це йдеться у зверненні народного депутата Юрія Дерев'янка на адресу НБУ, - повідомили 0342.ua у прес-службі нардепа.

Зокрема, нардеп від Прикарпаття посилається на колективне звернення ініціативної групи вкладників ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" з міста Долина Івано-Франківської області. За їхніми словами, у період з 2013 до 2014 року із кожним учасником ініціативної групи вкладників банку було укладено договори-заяви про банківські строкові вклади на визначений термін.

У зв'язку із закінченням строку дії частини договорів-заяв вкладники – учасники ініціативної групи – звернулися до відділення №77 ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит", що знаходиться у м. Долина Івано-Франківської області, з проханням повернути належні їм депозити.

"Однак, порушивши норми чинного законодавства та обов'язкові положення договорів-заяв, комерційний банк відмовив у задоволенні зазначених заяв", - йдеться у зверненні нардепа.

Як зазначається, у своїх діях банк посилається на Постанову Правління НБУ "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" №160 від 3 березня 2015 року.

Порушивши норми чинного законодавства та обов'язкові положення договорів-заяв, комерційний банк відмовив у задоволенні зазначених заяв

"Такі дії банку суттєво порушують права та законні інтереси вкладників та є неправомірними", - наголошується у зверненні.

Так, відповідно до договорів-заяв, після закінчення строку їх дії депозитний вклад з урахуванням суми нарахованих на нього відсотків повертається вкладникам у відповідному порядку. Також строк розміщення депозитного вкладу не може бути продовжено. Нардеп також звертає увагу, що пунктом 3.3 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління НБУ №516 від 3 грудня 2003 року, банки повинні повертати вклади та сплачувати нараховані проценти у строки, що визначені умовами договору банківського депозиту між вкладником і банком.

Окрім того, Дерев'янко зазначає, що іншою постановою Правління НБУ - "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" №160 від 3 березня 2015 року - встановлено обмеження щодо видачі готівкових коштів тільки в іноземній валюті. Йдеться про обмеження на рівні 15 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Щодо заборони чи обмеження повернення вкладів (депозитів) в національній валюті у зазначеній постанові не йдеться.

Також Юрій Дерев'янко наголошує на тому, що в лютому 2015 року НБУ підтримав ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит", надавши стабілізаційний кредит на суму 700 млн гривень терміном на два роки для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов'язань перед вкладниками-фізособами. Зважаючи на це, члени ініціативної групи вкладників банку вважають неправомірним неповернення їм депозитних вкладів. В самому банку заявляють, що докладають усіх можливих зусиль для повернення вкладів клієнтам – "в межах наявних фінансових можливостей".

За даними банку, на початку січня 2015 основними акціонерами банку "Фінанси та Кредит" були ТОВ "Асканія" (45,92%) і ПрАТ "F&C Realty" (41,58%), а основним бенефіціаром - український бізнесмен Костянтин Жеваго.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #депозит #НБУ #Дерев'янко #фінанси і кредит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...