• Головна
  • В Івано-Франківську у обласній клінічній лікарні відкрили музей Євгена Нейка
14:00, 18 жовтня 2011 р.

В Івано-Франківську у обласній клінічній лікарні відкрили музей Євгена Нейка

Днями медики Прикарпаття вшанували пам'ять про Євгена Нейка музеєм. Відтепер будь-хто зможе ознайомитися із життєвим та науковим шляхом педагога, академіка, професора, відомого не тільки в Україні, але й за кордоном.

В обласній клінічній лікарні відкрили його кімнату-музей.

З ініціативи ректорату медуніверситету, керівництва кафедри внутрішньої медицини №1, яку свого часу очолював Євген Нейко (нині нею керує декан медичного факультету, завкафедри внутрішньої медицини №1 Роман Яцишин), над відкриттям музею працювали три місяці. За словами Романа Яцишина, крім систематичних екскурсій, тут планують проводити також медичні конференції.

Як і годиться на відкритті нового приміщення, спершу роботу музею благословив священик, а далі екскурсовод розповідала про життя Нейка, від часів наполегливого студента до знаного науковця та академіка: «Сільський хлопець став старостою курсу, потім 38 років завідував кафедрою і упродовж 23 років ректорував.

Він не любив лекційних заготовок та приходив до студентів завжди із оновленою інформацією. Крім того, відкрив кафе «Наукове», базу в Яремчі, зробив реконструкцію фармацевтичного факультету та клініки. Час від часу ректор полюбляв віджартовуватись, що є кращим медиком серед будівельників і кращим будівельником серед медиків. Казав: якщо кожного тижня хоч один хворий скаже «дякую», то все це створюється недаремно».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...