• Головна
  • Франківські лікарі вражені медициною в Румунії
15:26, 11 червня 2015 р.

Франківські лікарі вражені медициною в Румунії

Днями до Івано-Франківська повернулася група сімейних лікарів, які проходили стажування у повіті Марамуреш, в місті Бая-Маре, що в Румунії. Там вони ознайомилися з роботою первинної ланки медицини, мали змогу відвідати сімейних лікарів у міській і в сільській місцевості, побачили, як у Румунії відбувся перехід від дільничних лікарів до сімейних.

За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, такі поїздки відбуваються в рамках підписаної угоди із асоціацією сімейних лікарів повіту Марамуреш, - пише 0342.ua.

Завідувач амбулаторією загальної практики і сімейної медицини села Крихівці Ольга Бойчук, міський позаштатний спеціаліст з сімейної медицини розповідає, що у Румунії сімейна медицина – приватна. Кожен лікар свого часу отримав можливість або орендувати, або купити приміщення для створення приватного кабінету, закупівлі обладнання. А кожен житель Румунії отримав інформацію, що протягом того місяця, коли він відзначає день народження, він має зареєструватися у свого сімейного лікаря.

"Лікар та пацієнти підписюють угоду, згідно якої раз на рік пацієнт має прийти до свого лікаря із профілактичним візитом. Якщо ж у людини є проблеми із здоров’ям, то він відвідує лікаря по потребі, але при умові попереднього запису”, - каже Ольга Бойчук.

Медики Івано-Франківська під час стажування побачили, що у кабінеті кожного сімейного лікаря Румунії є ЕКГ, УЗД, усе обладнання, яке необхідне для первинного обстеження. Також у цій країні діє страхова медицина.

Кожен житель – застрахований, у нього наявна електронна медична карточка, яку лікар вставляє у комп’ютер і отримує усю інформацію про пацієнта

"Кожен житель – застрахований, у нього наявна електронна медична карточка, яку лікар вставляє у комп’ютер і отримує усю інформацію про пацієнта. Якщо ж пацієнт, згідно контракту, не прийшов на профогляд до свого сімейного лікаря, його штрафують" - розповідає головний лікар нашого міста.

Процес реформування медичної галузі в Україні незворотний, а такі поїздки, і з цим погоджуються і практичні лікарі, і чиновники, дозволяють побачити усі плюси і мінуси реорганізації, які виникли в тій чи іншій країні. Це дає змогу не повторювати помилок, а запозичити важливі практичні навики.

Франківські лікарі вражені медициною в Румунії (фото) - фото 1

Франківські лікарі вражені медициною в Румунії (фото) - фото 1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #медицина #Румунія #стажування #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...