• Головна
  • Як новий Статут міста допоможе активним іванофранківцям
17:03, 30 червня 2015 р.

Як новий Статут міста допоможе активним іванофранківцям

Минулого тижня в Івано-Франківському міському управлінні юстиції затвердили нову редакцію Статуту територіальної громади Івано-Франківська.

Над розробкою нової редакції основного документу міста працювали спеціалісти експертно-аналітичного та юридичного відділів виконавчого комітету міської ради, депутати міської ради, науковці, представники Інституту Політичної Освіти та громадських організацій.

Початковий проект документу був обговорений на громадських слуханнях ще 4 березня 2015 року. Опісля в текст документа вносили зміни та доповнення. Згодом його розглянула і постійна депутатська комісія з питань законності. У результаті всієї роботи місто Івано-Франківськ отримало новий Статут територіальної громади, який претендує на місце одного з кращих статутів міст України.

За словами секретаря міської ради Миколи Вітенка, новий головний документ міста є дуже ефективним механізмом впливу громадськості на діяльність органів міської влади, і що тепер активні іванофранківці мають повноцінну можливість відстоювати свою точку зору та проявляти власну ініціативу як у питаннях, які стосуються окремого району міста, так і міста в цілому.

Головний документ міста є дуже ефективним механізмом впливу громадськості на діяльність органів міської влади

Для цього була розроблена спеціальна процедура, згідно з якою місцеві жителі можуть ініціювати розгляд міською владою будь-якого питання, яке стосується місцевого самоврядування.

Керівник експертно-аналітичного відділу Станіслав Козлов наголосив на тому, що 11 липня буде проведено навчальний семінар для громадських активістів для більш ефективної реалізації положень нового Статуту, та зазначив, що з усіма проектами місцевих ініціативних груп, які виноситимуться на розгляд міською радою, та питаннями, які обговорюватимуться на громадських слуханнях, можна буде ознайомитися на сайті Івано-Франківської міської ради у розділі «громадська участь».

Надзвичайно важливою зміною до нового Статуту є затвердження норми обов`язкового звітування перед територіальною громадою міста до 31 березня за попередній рік роботи міського голови, депутатів міської ради та виконавчого комітету міської ради. Така норма передбачає чітку процедуру проведення звітів та унеможливлює довільне трактування законного обов’язку звітування представників міської влади.

Неабияку роль також відіграє той фактор, що проект Статуту територіальної громади міста розроблявся у співпраці фахівців та представників громади Івано-Франківська. Завдяки активному залученню громадських активістів вдалося затвердити ті зміни, які принесуть максимальну користь громаді міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #статут міста #статут
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...