15:24, 14 вересня 2015 р.
ПАТ «Прикарпаттяобленерго» планує перейти на стимулююче регулювання тарифів у наступному році
У січні 2016 року у компанії ПАТ «Прикарпаттяобленерго» є можливість перейти на стимулююче регулювання тарифів, що дасть змогу залучити нові інвестиції, які в свою чергу допоможуть значно покращити якість надання послуг електропостачання.
Про це у п’ятницю, 11 вересня, споживачам розповіли фахівці відділу з регуляторних питань на Дні відкритих дверей, який проходив на підприємстві, - пише сайт 0342.ua з посиланням на прес-службу ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Енергетичною стратегією України на виконання європейських галузевих директив передбачено перехід природних монополій на стимулюючі методи регулювання. В рамках реалізації цієї стратегії Верховною Радою внесені відповідні зміни до Закону України «Про природні монополії». Зважаючи на це, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийнято цілий ряд постанов щодо стимулюючого регулювання для компаній, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електроенергії за регульованим тарифом. З січня 2016 року планується реалізація даного проекту.
Стимулююче регулювання – загальноприйнятий у міжнародній практиці інструмент, що забезпечує можливість реконструкції мереж та розвиток енергетичної інфраструктури. Більшість країн світу, і зокрема всі країни ЄС, перейшли від витратних методів регулювання в енергетиці до стимулюючих. Це означає - забезпечення зацікавленості компаній до залучення інвестицій, скорочення неефективних витрат та якісного постачання електроенергії, що досягається через встановлення норми доходності на залучений капітал для оновлення основних фондів компаній, застосування показників ефективності до скорочення неефективних операційних витрат та встановлення показників якості для недопущення погіршення якості послуг.
«На сьогоднішній день зношеність мереж нашої компанії становить близько 70% енергопостачальна компанія має недостатньо ресурсів, щоб забезпечувати безперебійне, якісне та надійне електропостачання для споживачів електричної енергії», – зазначила на зустрічі зі споживачами начальник відділу з регуляторних питань Оксана Семеген «Тож впровадження стимулюючого тарифоутворення сприятиме залученню додаткових інвестицій, що дасть можливість покращити показники надійності електропостачання. А саме, тривалість перерв в електропостачанні за 8 років для міської території зменшиться з 394 хвилин до 150 хвилин, для сільської території з 1074 хвилин до 300 хвилин».
Для переходу на стимулюючий тариф має бути здійснена переоцінка активів компаній, що надасть можливість визначити для всіх компаній справедливу регуляторну базу, на яку буде нараховуватися норма доходності. Оцінка активів ПАТ «Прикарпаттяобленерго» буде проводитися представниками однієї з чотирьох провідних аудиторських компаній Deloitte відповідно до Методики, затвердженої наказом Фонду державного майна України.
Наразі ПАТ "Прикарпаттяобленерго" проводить підготовку до переходу Товариства на стимулююче регулювання. Створено Комісію з питань переходу до стимулюючого регулювання та розроблено план заходів по його впровадженню. Передбачається проведення навчальних семінарів для працівників компанії, а також інформування громадськості та місцевих органів влади через ЗМІ та сайт Товариства.
Переваги від запровадження стимулюючого регулювання
Переваги для економіки України:
• створення привабливого інвестиційного клімату для залучення приватних інвестицій з метою модернізації інфраструктури електроенергетичної галузі
• зниження інфляційного впливу галузі
• підвищення енергетичної безпеки держави за рахунок підвищення ефективності витрат, збільшення інвестицій та зниження технологічних витрат електроенергії в мережах.
Переваги для споживачів електроенергії
• підвищення якості (надійності) послуг з енергопостачання
• зниження темпів зростання тарифів на електричну енергію
Переваги для інвесторів енергетичних компаній
• прогнозованість доходу, що забезпечує можливість залучення довгострокових інвестицій, у т.ч. на міжнародних ринках капіталу
• можливість розпорядження економією від скорочення операційних витрат
• збільшення ринкової вартості компанії
Довідка.
Стимулююче регулювання (RAB-регулювання) – це система тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів, спрямованого на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж та стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній.
Досвід розвинених країн свідчить про високу ефективність стимулюючого регулювання.
Наприклад, Великобританії вдалося у 2 рази скоротити витрати розподільчих компаній та тарифи на передачу електроенергії за 15 років. У Румунії знос активів зменшився з 75% до 48% протягом 2004-2011 років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
8 жовтня
13:50
7 жовтня
14:43
6 жовтня
Учителька з Івано-Франківська стала найкращою в Україні і виграла 1 мільйон гривень престижної премії
Global Teacher Prize Ukraine
22:41
5 жовтня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:41, 29 вересня
09:41, 29 вересня
09:41, 29 вересня
09:41, 29 вересня
live comments feed...