• Головна
  • Купи сміття на рибненському сміттєзвалищі сягають висоти п'ятиповерхівки. Фото
16:40, 15 вересня 2015 р.

Купи сміття на рибненському сміттєзвалищі сягають висоти п'ятиповерхівки. Фото

Івано-франківські активісти виїхали на екологічну інспекцію на Івано-Франківське міське сміттєзвалище у Рибному. Там вже захоронено до 8 млн. куб. м сміття, полігон переповнений і ситуація критична – потужностей звалища вистачить щонайбільше на п’ять років.

Купи сміття сягають висоти 17 м, це – більше ніж п’ятиповерхівка, площа полігону 20 га. Сюди щодоби завозять понад 200 т сміття з Івано-Франківська та довколишніх сіл. 

Крім того, що сміттєзвалище на межі переповнення тут існує проблема знешкодження фільтратів – нечистоти, які течуть з гір сміття забруднюють землі довкола полігону.

«Полігон з самого початку неправильно експлуатували, суть в тому, що кожен шар сміття потрібно було перекривати глиною, таким чином можна було зменшити кількість фільтратів», - переконаний активіст Володимир Кушніренко.

Працівники комунального підприємства «Полігон ТПВ» власними силами переробляють до 10% сміття. Вони відбирають пластик, склотару і макулатуру. Потужностей полігону для захоронення сміття залишилося на 4-5 років.

Купи сміття на рибненському сміттєзвалищі сягають висоти п'ятиповерхівки. Фото (фото) - фото 1

«Зважаючи, що йде приріст міського населення це питання може постати значно швидше, - вважає Кушніренко. – Зараз першочерговим завданням перед міською владою є захоронення і консервація цього полігону та пошук територій для нового смітєзвалища і вже там ми повинні забезпечити дотримання усіх умов зберігання відходів, щоб не повторити попередніх помилок».

Полігон з самого початку неправильно експлуатували

Працівники полігону не на камеру розповідають, що цьогорічне посушливе літо врятувало їх від переповнення фільтратів у відстійнику, який знаходиться поряд з смітєзвалищем. Сьогодні там зберігається близько 30 тис. кубів стоків, у дощову погоду кількість фільтратів може збільшуватися майже вдвічі.

Володимир Кушніренко вважає, що проблема фільтратів теж лежить на плачах міських комунальників. Їх об’єм як і сміття щороку збільшується.

На думку еколога Володимира Красноштанова, міська влада вже сьогодні може розпочати рекультивацію сміттєзвалища, прийнявши рішення про зобов’язання будівельників вивозити глину із викопаних котлованів на полігон, щоб засипати відходи.

Начальник комунального підприємства «Полігон ТПВ» Юрій Мороз стверджує, що потрібно обладнати сортувальну лінію для сміття, щоб хоч до 40% усіх відходів, які надходять на полігон можна було переробляти.

Купи сміття на рибненському сміттєзвалищі сягають висоти п'ятиповерхівки. Фото (фото) - фото 2

«Зараз ведуться перемовини, щоб міська влада протягла сюди лінію електропередач. Для вирішення проблем сміттєзвалища можна використати екологічні кошти», - каже Мороз.

Натомість екологи переконані, що будувати стаціонарний колектор та сортувальну лінію для переробки сміття, сьогодні не має змісту. У найближчий час потрібно буде консервувати смітєзвалище.

«До чого ми довели природу і що продовжуємо робити, ми хочемо експлуатувати полігон ще п’ять років, а далі куди звозитимемо сміття – невідомо, - каже Красноштанов. – Сьогодні вкладати кошти у полігон не має сенсу, зараз вже треба думати як рекультивувати полігон та вирішити проблему відведення фільтратів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #сміттєзвалище #Рибне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...