13:40, 17 вересня 2015 р.
Верховна Рада затвердила зміни до Закону про держзакупівлі
Верховна Рада України прийняла запропонований Мінекономрозвитку законопроект №2087а, який вносить зміни до законодавства про держзакупівлі.
“За” проголосував 251 народний депутат. Затверджені зміни дозволять знизити корупцію, спростити доступ для бізнесу та відкрити для українських виробників міжнародний ринок державних закупівель, - пише сайт 0342.ua з посиланням на МВК.
Проект Закону № 2087а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державних закупівель (щодо заходів з подолання корупції та приведення у відповідність із міжнародними стандартами)” було подано на розгляд до Верховної Ради в червні цього року. Документ затверджує відкриття доступу до всієї інформації про державні тендери, включаючи пропозиції, ціни, перелік власників компаній-учасниць, протоколи оцінок тощо. Стане неможливим умисне блокування торгів через процедуру оскарження.
Крім того, брати участь у державних тендерах стане простіше. Повну документацію тепер має подавати тільки потенційний переможець тендеру. А вимагати від учасників довідки, які є у публічному доступі, буде заборонено.
Декілька технічних правок, які містяться в документі, дозволять Україні приєднатися в рамках Угоди СОТ про державні закупівлі - Agreement on Government Procurement (GPA). Це дасть українськім компаніям доступ до державних тендерів за кордоном.
“Мова йде про велетенський потенційний ринок обсягом у 1,7 трлн дол. США. Це більш ніж у 30 разів перевищує грошовий еквівалент експорту України в 2014 році. Замість того, щоб воювати за кожну полицю в закордонних супермаркетах, українські компанії зможуть продавати свої товари й послуги на державних тендерах США, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу чи Канади”, - підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Законопроект розроблено в рамках заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Коаліційної угоди, Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020». Він є одною з ключових складових законодавчого підґрунтя для реформи державних закупівель.
До розробки законопроекту були залучені народні депутати та експерти Transparency international, Центру протидії корупції, Реанімаційного пакету реформ, “Прозорих закупівель”, “Нової країни” та інших громадських організацій.
Наступним кроком у реалізації реформи державних закупівель стане прийняття законопроекту “Про публічні державні закупівлі”, який знаходиться на розгляді Уряду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
8 жовтня
13:50
7 жовтня
14:43
6 жовтня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:41, 29 вересня
09:41, 29 вересня
13:01, 30 вересня
09:41, 29 вересня
12:34, 1 жовтня
live comments feed...