• Головна
  • Що робити, якщо відмовили гальма?
09:45, 24 вересня 2015 р.

Що робити, якщо відмовили гальма?

Бувають випадки, коли при звичайній спокійній їзді на автомобілі відмовляють гальма або блокується педаль газу. Це дуже небезпечна ситуація, яка може завдати шкоди здоров'ю інших учасників руху. Можна сподіватися, що таке ніколи не станеться, але завжди потрібно знати, що немає нічого досконалого і техніка не виняток. Вона має властивість ламатися. Тому не важливо, який автомобіль: новий, старий, добрий чи в поганому технічному стані – завжди потрібно знати, що робити в ситуаціях, коли відмовляють гальма.

Звичайно, ще не існує одного шаблону для всіх ситуацій, бо кожна з них вимагає індивідуальних рішень і дій. Тому способів є чимало, але лише деякі з них зможуть допомогти зупинити автомобіль так, щоб не зашкодити життю і здоров'ю інших людей, власномуздоров'ю і, можливо, навіть зберегти автомобіль неушкодженим.

Якщо під час руху, неодноразово натискаючи на педаль гальма, автомобіль не зупиняється, то потрібно швидко скидати швидкість за рахунок коробки передач. Якщо на автомобілі механічна КПП, то можна включити понижену передачуза рахунок чого машина почне збавляти швидкість (наприклад з 4 на 2). Це, звичайно, завдасть шкоди двигуну, але допоможе зберегти життя. Такий метод називається "гальмування двигуном". Якщо на машині установлена автоматична КПП без системи тіптронік, то можна перевести ручку коробки передач у положення 1 або 2. Таке гальмування, звичайно, не буде таким ефективним, як на механічній КПП, але допоможе понизити швидкість.

Головним завданням людини, яка потрапила в таку ситуацію, є відповідальніше відношення до автотехніки і її справної роботи. У разі виникнення вказаних проблем на дорозі, водій повинен подавати періодичні сигнали, наприклад: можна періодично вмикати дальнє світло, включити аварійну сигналізацію, використовувати клаксон (сигнал). Водій у жодному разі не повинен піддатися паніці, бо все залежить від негайного мудрого рішення. Пасажири такого автомобіля обов'язково повинні бути пристебнутими.

Після гальмування машини коробкою передач автомобіль повністю не зупиниться. Коли швидкість знизиться, то вже неможливо буде її скидати за допомогою КПП, потрібно використовувати стоянкове гальмо. Тільки робити це потрібно дуже обережно. Треба поступово і плавно тягнути ручку гальма, при цьому не дозволяти заднім колесам заклинити. Якщо це допустити, то автомобіль занесе, що принесе водієві ще більше клопоту. При такому гальмуванні не можна фіксувати положення ручки стояночного гальма – завжди потрібно тримати кнопку натиснутою.

Є й інші способи зупинити автомобіль. Наприклад, можна вимкнути двигун і ввімкнути першу передачу. Це завдасть жахливої шкоди двигуну, але дозволить дуже ефективно зупинити автомобіль і врятувати своє або чиєсь життя. Також можна зупинити машину методом тертя коліс або корпусу об різні перешкоди. Це небезпечний метод, адже при сильному ударі на великій швидкості автомобіль може відскочити або просто перекинутися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #гальма #авто
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...