• Головна
  • Що приховують в Івано-Франківський школі №1? Чому активістів ГО “Контроль” вигнали зі зборів?
16:59, 28 вересня 2015 р.

Що приховують в Івано-Франківський школі №1? Чому активістів ГО “Контроль” вигнали зі зборів?

У п’ятницю, 25 вересня, у Івано-Франківській спеціалізованій ЗОШ № 1 відбулись збори голів піклувальних рад. На скільки було відомо активістам попередньо, такі збори мали б бути публічними і відкритими, на них планувалось обговорити скандальну інформацію про побори, випускний вечір вартістю 90 тис. грн, благодійні внески та ще багато цікавого, що останнім часом інтенсивно обговорювали франківські ЗМІ, мешканці міста та батьки учнів школи № 1. З такою метою – послухати інформацію, яка стосується чи не кожного франківця, представники ГО “Контроль” і прийшли на захід.

Слайд із номером рахунку для благодійних внесків зустрів у кімнаті, де відбувались збори, й ще раз підтвердив про що йтиме мова.

Тільки-но директор почала говорити, листочок для реєстрації присутніх осіб передаватись по кімнаті, а в руках активіста з’явився фотоапарат і блокнот, його присутність виявилась там зайвою. І директор школи намагалась це настійливо пояснити. Перше, що спитали активістку, чи є вона головою батьківського комітету або піклувальної ради. Ні. А що тут дивного? В свою чергу, активіст пояснила, що є мешканкою Івано-Франківська і прийшла послухати інформацію, після цього спитала, чи можна їй послухати. Що цікаво, перша відповідь голови зборів була “так”, та потім передумали і вирішили, а точніше – директор передумала і вирішила, що потрібно стосовно цього проголосувати всім присутнім представникам піклувальних рад. За результатами чогось схожого на голосування (бо інакше це важко назвати), вирішили, що із зборів мають вийти всі посторонні. Хоча, що мали на увазі під посторонніми і чи може таке голосування ухвалювати рішення, і чи будуть вони законними й чинними – залишається під великим знаком питання!

Що приховують в Івано-Франківський школі №1КОЛІ № 1? Чому активістів ГО “Контроль” вигнали зі зборів? (фото) - фото 1

Відтак, варто зазначити, що метою діяльності піклувальної ради є залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання. Піклувальна рада діє на засадах законності та ГЛАСНОСТІ. Піклувальна рада повинна інформувати про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації тощо. Різноманітні рішення піклувальної ради мають доводитись до відома, як колективу загальноосвітнього навчального закладу, батьків, так і громадськості. Це все Ви можете прочитати у Наказі про затвердження Положення про піклувальну раду загальноосвітнього навчального закладу.

2015-09-28 16-00-43 Скриншот экрана

2015-09-28 16-00-43 Скриншот экрана

У одній із соціальних мереж з’явилось багато різноманітних коментарів стосовно цієї історії. Є такі, хто переконаний, що якби член ГО “Контроль” ще більше конкретизувала ким вона є чи представилась журналістом, ніхто б її не виганяв. Аргумент надзвичайно смішний. Хіба член ГО чи журналіст не можуть бути мешканцями міста? То, що ж тоді виходить? Якщо Ви журналіст, член ГО, голова батьківського комітету, на такі збори Вас впустять. Якщо Ви мешканець міста, який цікавиться болючими питаннями громадськості і, можливо, сам, або хтось із Ваших рідних/знайомих є безпосередньо якось причетний до тих проблем, які мають обговорюватись і Ви хочете послухати інформацію, то майте на увазі, що у Івано-Франківській школі № 1, Вас можуть просто “проковтнути” й задавити морально, не задумуючись про ввічливість чи взаємоповагу, бодай, як людини до людини.

Стоп! Крім активістки, на ці ж збори прийшла й голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна, чия дитина навчається в цій же першій школі, але і її вигнали! Тобто, деякі батьки учнів школи також не мають права бути присутніми на таких зборах? Ми б хотіли знати, за якими ж критеріями головуюча школи, голова зборів та решту присутніх обирали тих особливих, хто може залишитись і послухати?!

На маму учня школи, як і на активістку ГО “Контроль”, спрямували словесну атаку і нахабно почали прикрикувати, щоб ті виходили. Перше, що вразило, це безпідставність такого рішення і друге – така поведінка просто напросто принижує людську гідність. При тім, що збоку активістки і матері школяра не було зроблено ніяких протизаконних дій.

До слова про те, що встигли побачити на місці: збори голів піклувальних рад веде директор школи (!), а не батьки. Як, чому? Це ж орган батьківського самоврядування, де директор, найімовірніше, може мати дорадчий голос,  а решту обов’язків у голови зборів. Проте,  як склалось враження, без директора там вирішують мало.

Отже, активісти планували послухати хоч би пояснення інформації про кошти в розмірі 90 тис. грн, які мали здавати батьки випускників школи №1, про побори у розмірі 100, 300, 350 грн “благодійних” псевдо добровільних  внесків батьків практично всіх учнів школи, які здаються не раз на рік, як розповідають самі батьки, про обов’язковість банківських карточок для дітей тощо. Ніякого спростування ми не почули, крім того, у всій силі відчули на власній шкурі особливості “режиму” Івано-Франківської школи № 1.

Скажемо Вам відверто, коли йшли із зборів, в середині гриміло одне – заангажованість, корупційність, своєрідне диктаторство – так, це все, на жаль, швидше всього є у першій школі. Бо нам не залишають вибору, як думати інакше.

Це тільки початок всієї історії. ГО “Контроль” і ГО “Мами Прикарпаття” направлятимуть ряд запитів: до начальника УОІН, до директора школи № 1; лист-звернення до Міністерства освіти та науки України, до народних депутатів. Копії протоколів по останніх зборах “для обраних”, протокол про визначення суми благодійного внеску, чеки-підтвердження використання благодійних внесків, інформація по зборах коштів у школі загалом – переконані, що ця інформація стосується не 10-тьох осіб, а численних мешканців міста, батьків школярів, батьків майбутніх школярів!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #школа #збори #побори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...