• Головна
  • Досвідченим «домушникам» достатньо 1-2 хвилини, щоб відімкнути двері вашого помешкання
10:50, 7 жовтня 2015 р.

Досвідченим «домушникам» достатньо 1-2 хвилини, щоб відімкнути двері вашого помешкання

Відомо, що збільшення активності злодіїв припадає на літо, коли господарі у відпустці, але варто пам’ятати: «домушники» не нехтують роботою і не в сезон відпусток.

Аматори чи безхатьки можуть пограбувати квартиру першу, яка їм трапиться. Але найчастіше, особливо злодії-професіонали, грабують квартири понаведенню. Тому частіше страждають люди, у родині яких хтось (наприклад, діти) люблять похвалитися наявними цінностями або високим статкомхазяїнів.

Наступна задача шахраїв — довідатися, коли в квартирі немає нікого здорослих. Самі стежать або випитують у балакучих сусідів.

Про відсутність хазяїнів довідаються, подзвонивши по телефону або в двері.Приміром, якщо хтось є, ставлять питання: «Це не ваша машина внизу? Вона нам загороджує проїзд. А може, сусіда? А він є зараз? А коли буде?» тощо.

Для проникнення в будинок прикидаються електромонтерами,водопровідниками, рознощиками телеграм і навіть міліціонерами.Здебільшого люди довірливо впускали їх у свої квартири.

Обзаведіться на дверях міцним ланцюжком. Не соромтеся через відкритий на величину ланцюжка простір перевірити в незнайомців документи.

Розбійники застосовують і такий простий спосіб виманювання хазяїнів ізквартири, як викручування пробок електрощита в парадному. У далеко непрекрасний момент у вас гасне світло. Ви виходите з темної квартири івідразу одержуєте удар по голові. Щоб уникнути цього, якщо є можливість,об'єднаєтеся із сусідами і зробити ще одні металеві двері в загальномукоридорі.

Убезпечити себе від «домушників» на всі 100%, якщо квартира протягом дняпорожня, — незбутня мрія. Але дотримуючись елементарних правил тазвичок ви убезпечите себе та своє майно.

Практичні поради:

1. Не залишайте ключі від квартири, в т.ч. «обумовленому місці» (підкилимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам.

2. У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок абоциліндровий механізм.

3. Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірнівироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.

4. Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей вшафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутовихприладах на кухні.

5. Якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо внічний час. Попередьте про це дітей.

6. Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях.

7. Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючивдома, зможуть періодично наглядати за вашою оселею.

8. Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення довашої квартири – зверніться до охоронних структур, з метою встановленнясистеми сигналізації.

Якщо виявили сліди крадіжки у себе в квартирі, нічого не торкайтеся-відразутелефонуйте до міліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #домушники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...