• Головна
  • Як оформити робочу візу в Німеччину, Англію і Польщу
09:36, 8 жовтня 2015 р.

Як оформити робочу візу в Німеччину, Англію і Польщу

Щоб українці могли здійснювати легальну трудову діяльність за кордоном, в більшості країнах вимагається робоча віза. Вона являє собою відмітку в закордонному паспорті, яка дає право офіційно працювати в державі, щоїї видала. Кожна країна ставить свої умови для отримання робочої візи. Розглянемо особливості оформлення цього документу в Польщі, Німеччині та Англії.

Особливості відкриття німецької робочої візи
На сьогоднішній день в Німеччині в залежності від виду діяльності і тривалості контракту розрізняють декілька видів робочих віз:
1. Сезонна робоча віза (віза короткострокового перебування). Вона відкривається іноземцям, які планують перебувати в Німеччині до 6 місяців. Після завершення цього терміну людина зобов’язана покинути територію країни. Якщо мігрант не встиг вирішити справи чи виконати умови контракту, він має право поновити дозвіл на тимчасове перебування.
2. Звичайна робоча віза – дає право працювати в Німеччині мінімум 1 рік.
Робота в Німеччині на умовах повної зайнятості можлива лише при наявності звичайної робочої візи. Якщо мігрант має короткострокову робочу візу, він повинен подати заяву на отримання дозволу від держави здійснювати тривалу трудову діяльність.
Для отримання робочої візи нерезидентом ЄС потрібно перш за все відшукати вакансію. Потім необхідно отримати запрошення від роботодавця і подати заяву на видачуробочої візитадозволу на працю. На наступному етапі консульство передає заяву в Міністерство зовнішніх справ Німеччини. Якщо заяву прийняли, іноземець отримує візу і офіційний дозвіл на працю.

Англійська робоча віза
Для українців одним із найкращих являється англійський ринок праці. Робота в Англії оплачується на високому рівні, тому англійська робоча віза – це допуск до великих можливостей і перспектив. Багато наших співвітчизників прагнуть працевлаштуватися в цій країні. Та отримати робочу візу вдається лише одиницям.
Залежно від кваліфікації працівника і терміну його перебування в Англії розрізняють декілька категорій робочих віз:
1. Tier 1 для високо значимих мігрантів: інвесторів, підприємців, працівників з винятковим талантом, випускників вузів.
2. Tier 2 для кваліфікованих спеціалістів: висококласних спортсменів і тренерів, працівників міжнародних компаній, священослужителів і місіонерів.
3. Tier 5 для тимчасових працівників: спортсменів, представників творчих професій, добровольців, працівників, затверджених програмою міжнародного обміну.
Щоб отримати запрошення від англійського роботодавця, недостатньо бути хорошим спеціалістом. Більшість фірм при працевлаштуванні на офіційну роботу вимагають сертифікати IELTS, TOFEL, BEC, ILEC, FCE, які підтверджують знання іноземцем англійської мови.

Польська робоча віза
Найбільше українців виїжджає на заробітки у Польщу. І це не дивно, адже зробити робочу польську візу найлегше. Та й робота в Польщі оплачується значно вище, ніж в Україні.
Польська робоча віза називається національною і відкривається на рік з правом працювати 6 місяців. Вона надає мігранту такі можливості:
- легально працевлаштуватися на будь-яке польське підприємство;
- вільно пересуватися в зоні Шенгену.
Для отримання робочої візи в Польщу необхідно мати запрошення від роботодавця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...