На Прикарпатті провели профілактичні заходи «Діти вулиці» та «Вокзал»

Для належного захисту прав та інтересів дітей і координації дій з цих питань Служби у справах дітей області забезпечили ведення обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Зокрема, на даний час в Єдину інформаційну аналітичну систему «Діти» внесено дані про­­­ 417 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, з яких 26 - зазнали психологічного, фізичного та інших видів насильства, 370 дітей з сімей, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, 11 дітей взяті на облік у зв’язку з тим, що вони систематично залишали місце постійного проживання, 10 дітей, які залишились без батьківського піклування та переміщені із тимчасово окупованої території або з району проведення антитерористичної операції.

З метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання правопорушенням серед дітей, вжиття відповідних заходів щодо соціального захисту та надання соціальної, правової, медичної допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, Служби у справах дітей у взаємодії з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в області забезпечили проведення у 2015 році профілактичних заходів (рейдів) «Діти вулиці» та «Вокзал».

Було проведено 486 профілактичних заходи (рейди), під час яких виявлено 343 дітей, в т.ч. 30 підлітків, які вживали спиртні напої. Виявлено 40 порушень правил торгівлі спритними напоями та тютюновими виробами, за що попереджено 22 та ініційовано притягнення до відповідальності 25 посадових осіб.

Взято під контроль місця збору дітей (підвали, горища тощо). Узгоджено графіки «днів профілактики» в навчальних закладах.

Обстежено умови проживання підлітків, які знаходяться в складних життєвих обставинах та схильні до вживання алкоголю. Зокрема, обстежено умови проживання дітей у 891 сім’ї, попереджено 504 та ініційовано притягнень до відповідальності 143 дорослих осіб.

За результатами організованих рейдів і відповідно проведеного аналізу службою у справах дітей облдержадміністрації доручено службам у справах дітей райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення взяти під особистий контроль неповнолітніх, які перебувають у стані бродяжництва; встановлювати по кожному випадку причини бездоглядності дитини; вживати заходів щодо усунення виявлених причин, спільно з відповідними структурами забезпечувати подальше ефективне влаштування дітей, їх реабілітацію, лікування, здобуття ними освіти.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська профілактичні заходи «Діти вулиці» та «Вокзал»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі