Бребенескул є однією із найвищих вершин гірського масиву Чорногора, котрий є частиною Українських Карпат. Ця велична гора розташована на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей. Її місцевість характеризується вбогою субальпійською й альпійською рослинністю та каменистими розсипами, інформує KARPATY.LOVE.

Висота над рівнем моря – 2038 м.

Панорама на гору та озеро Бребенескул із вершини Гутин ТомнатикВид на гору та озеро Бребенескул із вершини Гутин Томнатик

Рельєф та клімат гори Бребенескул

Зовнішній вигляд вершини – це куполоподібна форма, деякі з схилів надзвичайно круті та дуже важкі у підкоренні через те, що обривисті. Цікаво, що на горі зберігається сніговий покрив навіть улітку. Часом сніг може лежати тут аж до наступної зими через те, що температура влітку не висока й саме літо не спекотне.

На схилах вершини поширені давньольодовикові форми рельєфу, а також можна побачити результати морозного вивітрювання. Якщо б хтось попросив у декількох словах описати Бребенескул, то цими б словами були – гордість, недоступність та дивовижна привабливість. Такі вони, гори. З однієї сторони, вершини прагнуть налагодити з мандрівником контакт, а з іншої, обирають залишатися осторонь людини та її діяльності.

Якщо говорити про клімат в цих місцях, то він є досить м'яким. Зима завжди сніжна, а літо – спекотне та вологе. 
Схили вершини величні, вони приваблюють своєю могутністю та чарують кожен раз по-новому навіть тих, хто тут вже бував не один раз. Підкорення цієї вершини подарує додаткову насолоду від споглядання милих серцю Карпат. Це поєднання з природою, наповнення її могутнім духом та особливе переживання Бога у цих місцях – змушують всілякі буденні негаразди відійти на другий план.

Панорама з вершини Бребенескул на однойменне озеро та гору Гутин ТомнатикВид з вершини Бребенескул на однойменне озеро та гору Гутин Томнатик

Краєвиди довкола вершини Бребенескул

Кожен із схилів залежно від висоти над рівнем моря має свою власну природну картину. Наприклад, біля підніжжя на мандрівника чекає різноманіття трав та квітів та чагарники. На шляху до маківки гори зустрінеться однойменне льодовикове озеро з смарагдовою водою. Вершина є настільки могутньою, що іноді складається враження, що вона є одним із стовпів, котрі підпирають небо.

Масив Чорногора, озеро БребенескулОзеро Бребенескул, масив Чорногора

Озеро Бребенескул

А тепер детальніше про саме озеро Бребенескул. Розташований цей природний об'єкт між двома горами: Бребенескул та Гутин-Томнатик. Тільки-но подумати: висота над рівнем моря 1800 м! Характерною для озера є чиста прозора крижана вода. Озеро – це своєрідний природний гірський котлован, який наповнений магічною водою неземних відтінків.

Щорічно глянути на озеро приїжджають тисячі туристів. Кожен із них прагне глянути на дивовижне крихітне озерце наживо та закохатися назавжди у природну стихію. За розмірами озеро невелике – ширина 67 м, довжина – 147 м, а глибина – 3,2 м. харчується водойма ґрунтовими водами та атмосферними опадами. Цікаво, що саме у цих місцях розпочинає свій рух однойменна річка.

Привертає увагу й сам колір води в озері Бребенескул – вона є прозорою з смарагдово-зеленим відтінком. Риби в озері не водиться, оскільки навколишні місця відрізняються суворим кліматом. Дно водойми мулисте, рослинний світ повністю відсутній. Температура води не є дуже низькою та значно вища від показників інших гірських озер, однак не є безпечною для тривалих купань.

Бувалі мандрівники рекомендують відвідати озеро та навколишні місця весною та влітку, коли довкола розквітають квіти та буяють трави.

Масив Чорногора, панорама із гори Гутин ТомнатикОзеро Бребенескул, вид із вершини Гутин Томнатик

Як дістатися до вершини Бребенескул

Важлива інформація: для того, щоб дістатися до вершини Бребенескул потрібно доїхати залізницею (чи власним автотранспортом) до поселення Ворохта, а відтак від навколишніх сіл Кваси, Ясіня, Лазещина, Богдан та Луги до самої вершини. Усе залежить від того, який маршрут для підкорення обере мандрівник. Якщо поїздка та саме сходження для Вас вперше, то варто звернутися за допомогою професіоналів, котрі підкажуть як комфортніше зійти на вершину, де знаходяться потрібні стежки, зручні місця для нічлігу та місця, де можна набрати води.

Вид на гору Бребенескул, Гірський масив ЧорногораГірський масив Чорногора, вид на вершину Бребенескул

Гора Бребенескул, похід та відпочинок

Фахівці рекомендують розпочати сходження на вершину з північної частини вершини Бребенескул, а саме по маршруту на Чорногору. Також можна здійснити сходження від поселень Бистрець та Берестечко.

Чисте повітря насичує організм потрібним зарядом енергії, а дивовижні панорами наповнюють душу естетичною складовою. Також варто й не забути про звивисті примхливі карпатські річки та цілющі джерела, котрі зроблять подорож корисною та подарують безліч яскравих спогадів.

Так, у процесі долання маршруту не один раз доведеться поколоти долоні через чагарники, бути покусаним комахами, намочити ноги в гірській воді, пошкодити одяг. Однак, як співав Андрій Кузьменко:

«Зайди в холодну воду, 
Не бійся намочити ноги, 
Переплисти кілометри льоду. 
З дельфінами на той бік моря».

Повірте, що всі дрібні незручності – усе забувається, адже усі труднощі сходження варті того, щоб на самій маківці гір відчути себе частиною Всесвіту!

Панорама із гори Бребенескул на однойменне озеро та вершину Гутин ТомнатикВид із схилів вершини Бребенескул на однойменне озеро та гору Гутин Томнатик

Карпатські гори знані, насамперед, своїми шикарними гірськолижними комплексами, котрі ваблять лижників з усіх куточків світу. Однак, справжні цінителі гір приїжджають сюди не лише взимку, а тоді, коли прагнуть віднайти втрачене «я», побути наодинці з природою, забути про усе на світі й жити так, ніби окрім гір не існує нічого іншого.

Сюди приїжджають заради спокою від метушні цивілізації, щоб потім взяти її з собою у гамір міста й живитися внутрішньою гармонією ще довший час. Красиві ландшафти, мальовничі місцини, енергія гір, ранкові тумани та схід сонця – все це змушує по-новому поглянути на життя та зрозуміти, що воно – різнобарвне.

Чорногірський масив, г. Бребенескул (2038 м)Гора Бребенескул (2038 м), масив Чорногора

У горах важко бути несправжнім. Тут хочеться бути собою. Сприяє цьому й спілкування з місцевими мешканцями, котрі вражають своєю простотою та мудрістю, котра передається з покоління в покоління. Тут можна скуштувати смачної карпатської кухні. Варто зауважити, що продукти для приготування страв використовуються виключно екологічні. 
Приїжджайте в Карпати!

Розташування:

г. Бребенескул, Чорногірський масив

Координати GPS:

48.09833324.580556

Галерея фотографій