• Головна
  • Чи якісний газ отримують івано-франківці? Дослідження журналістів, газовиків та експертів
15:25, 14 лютого 2016 р.

Чи якісний газ отримують івано-франківці? Дослідження журналістів, газовиків та експертів

ПАТ «Івано-Франківськгаз» разом із знімальною групою програми «Дістало» телеканалу ICTV провели експертизу якості газу. До досліджень залучили і державну лабораторію. Результати аналізів, здійснених під прицілом камери, засвідчили - якість газу, який постачається споживачам Івано-Франківської області відповідає держстандартам.

Для чистоти експерименту, проби  блакитного палива були відібрані у різних районах області. Передусім на газорозподільному пунті в Івано-Франківську, куди газ надходить із магістральних газопроводів (ПАТ «Укртрансгаз»), а також у селі Битків, Надвірнянського району, мешканці якого споживають газ власного видобутку (НГВУ «Надвірнанафтогаз»).

Відбір газу в с. Битків здійснювався як на ГРП, так і в будинку споживача. Аналіз паралельно проводили у двох акредитованих лабораторіях – ПАТ «Івано-Франківськгаз» та ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». 

Результати перевірки засвідчили, що природний газ, який подається споживачам Івано-Франківщини відповідає усім державним вимогам. Основний показник якості природного палива - калорійність (теплота згорання) є вищою на 11%, ніж це передбачено ГОСТом. Чинними стандартами встановлено, що теплота згоряння повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб. м. Перевірка у двох населених пунктах показала від 8369 до 8844 ккал/куб.м.

Споживачі, які сумніваються у якості газу, який надходить до їхніх осель, можуть самостійно замовити проведення додаткового аналізу газу, в тому числі у незалежній лабораторії

«Проводити будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу ПАТ «Івано-Франківськгаз» не може. Коли ж газ надходить в розподільчу трубу, з ним технічно неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, тому що система є герметичною і втручання в її роботу   вибухонебезпечне. У складі ж самого газу об’ємна частка кисню за стандартом не повинна перевищувати 1%. Тому «розбавляння» природного газу киснем (як помилково вважають деякі споживачі), неможливе, адже це може теж призвести до вибуху», – сказав перший заступник голови правління ПАТ«Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

Споживачі, які сумніваються у якості газу, який надходить до їхніх осель, можуть самостійно замовити проведення додаткового аналізу газу, в тому числі у незалежній лабораторії.  Перевірка буде здійснена у місті напротязі 2-ох днів, і всільській місцевості – 5-ти. У разі, якщо показники відповідають нормам, оплачувати такий аналіз буде споживач, якщо ні - постачальник газу.

Щоправда, протягом останніх кількох років жодних офіційних скарг на неякісний газ, зазначає Віталій Шульга, від споживачів ненадходило. Як правило, ця проблема порушується політичними партіями. Спекулюючи даним питанням, вони у такий спосіб заробляють девіденти  у людей. В той час, аналізи якості блакитного палива, які проводить видобувні компанії, ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», а також незалежний експерт Науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації свідчать – природний газ відповідає усім державним стандартам.  

Водночас, щоб у подальшому споживачі були спокійні, необхідно привести систему постачання до європейських стандартів. Тобто, коли споживач оплачує не за використані куб.м газу, а за калорії: теплотворну здатність енергоресурсу. В такому випадку питання щодо якості газу більше виникати не будуть, адже споживач сплачуватиме не за обсяг ресурсу, а за якість отриманого товару.

Самим споживачам фахівці газового господарства радять, перевірити стан самих котлів, колонок та інших газових приладів. Наприклад, мало хто звертає увагу на те, що термін експлуатації котлів становить 10 років. Після цього їх потрібно або міняти, або проводити капітальний ремонт. Так і з іншими приладами, адже з часом якість роботи будь-якої техніки погіршується. Кожен може сам порахувати, скільки його газові прилади використовують газу, є норми та паспорта на прилади, де зазначені  витрати газу. Приміром, одна конфорка газової плити використовує за годину приблизно 0,2 куб.м газу. Газова колонка за годину використовує в середньому 2,5 куб.м газу. Якщо показники використання газу вищі за ці норми, то це свідчить про несправність газового обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #газ #якість газу #Івано-Франківськгаз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...