• Головна
  • Поліція замість міліції: що змінилося?
16:01, 16 липня 2016 р.

Поліція замість міліції: що змінилося?

Минуло вже немало часу  відтоді, як виконувати обов’язки міліції почала нова структура — поліція. Закономірно виникає запитання: а що змінилося?

Статус паркувальників міста 

В Івано-Франківську немає достатньої кількості місць для паркування. Забулися обіцянки про будівництво багаторівневого паркінгу. Натомість вільні місця, які можна було б використати для будівництва паркінгу чи облаштування місць для стоянок авто, забудовують або встановлюють  конструкції малої архітектурної форми.

Нині міській владі та поліції, напевно, невигідно розв’язувати цю проблему. Одні збагачуються на продажі та оренді вільних земельних ділянок, другі — на штрафах, які виписують водіям за паркування у невстановлених місцях. Функції поліцейських звелися до виписування штрафів за неправильне паркування.

Вибірковість  виконання функцій 

Нові поліцейські не завжди діють у рамках закону, зокрема, можуть відпускати порушника, який має високий статус та зв’язки. Окрім того, не всі працівники поліції відповідають статусу поліцейського. Дуже часто поліцейські оперують лише кількома завченими законами, згідно з якими карають громадян. Хочемо звернути увагу і на те, що поліцейські ігнорують патрулювання на неосвітлених вулицях та у дворах, де скоюють злочини, натомість їздять лише там, де безпечно.

Нерозуміння проблем фронтовиків

Нині в місті багато людей, що пройшли горнило війни на сході і зупинили російського агресора. Серед них — інваліди війни, контужені, які потребують психологічної реабілітації. Вони заслуговують хоч би на діалог з працівниками правоохоронних органів та розуміння. Натомість цього не стається, навпаки, поліцейські поводяться зверхньо та посилаються на закони та статті. Ніхто не перечить — закон справді має бути на першому місці, проте в складних ситуаціях треба передусім залишатися людиною. Головне завдання працівника правоохоронних органів — не покарати, а запобігти правопорушенню і допомогти у складній ситуації. Якщо водій зупинився у невстановленому місці, це не обов’язково означає, що він злісний порушник. Йому могло стати зле. Проте нові поліцейські навіть не намагаються з’ясувати причину зупинки, надати необхідну допомогу.

Ми, представники громадської спілки «Об’єднання інвалідів «Асамблея патріотів», переконливо просимо міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа та чільника поліції міста Дмитра Міхальця звернути увагу на викладені проблеми. Міського голову просимо розв’язати проблему із паркуванням у місті — виділити земельні ділянки для побудови багаторівневих парковок. А очільника поліції — належним чином проводити роботу з особовим складом поліції, вимагати забезпечення правопорядку, толерантного ставлення до людей, а підбір нових поліцейських здійснювати відповідно до критеріїв. Також просимо організувати для поліцейських психологічний та медичний тренінги.

Голова громадської спілки

«Об’єднання інвалідів «Асамблея патріотів»

Олег ГРИЧАНЮК

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #патрульна поліція #звернення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...