Роб Бартон "Material Memories" (Велика Британія)

Роб Бартон - візуальний і критично мислячий художник, який досліджує теми пам’яті, її втрати та трансформації за допомогою волокон, виготовлення тканин, друку, малювання та мішаних технік. Твори з волокна Роба Бартона формують концептуальний творчий діалог, який є візуальним, друкованим, гаптичним (тактильним) та чуттєвим при інноваційному використанні аналогових, сучасних та нових технологій та знайдених предметів. Роб експонувався на міжнародних групових виставках, бієнале і трієнале у США, Європі, Китаї та Великій Британії.

Багато робіт, представлених в Івано-Франкивському Центрі сучасного містецтва, є результатом поточного проекту, що розвивається, під назвою "Потужний шепіт". У цьому проекті особистий сімейний архів є джерелом вивчення тимчасовості та "слідів дому" через душевні сімейні фотографії з "їх узагальненою аурою минулого, що носить показові знаки часу" на зображенні та матеріальному об'єкті, і тому "їх відминнисть також дуже часто опосередковується задумами форм майбутніх речей” (Самуїл 2012, с.352-359). Досліджується використання символічного значення, теорії матеріальної культури, об'єкта, який викликає почуття, та атрибути пам’яті-зображення та пам’яті об’єкта. Ця концептуальна практика ґрунтується на знаннях у просторі наративного предмета у вигляді одягу та текстилю. Мистецькі об’єкти досліджують питання творення в гендерному, соціально-політичному та психоаналітичному просторах, з підходами до творення, яке визначає сліди і пам’ять в пост-пам’яті та матеріальній культурі, що підтверджує артефакт, як нав’язливий прийом, що представляє дух минулого.

Пізніші твори в колекції "Матеріальні спогади", показані тут, починають використовувати виразну якість волокна та знайдені предмети в наративній розповіді, щоб сформувати фантоми минулого в об'єктах мрії сучасності