Стрічку «Ті, що вірні» – історію заборони і легалізації української греко-католицької церкви – покажуть у Тернополі в п’ятницю, 8 квітня. Вхід безкоштовний для усіх охочих. На зустрічі будуть режисер фільму Валентин Дігтяренко та знімальна група.

Фільм «Ті, що вірні» розповідає про те, як після насильної ліквідації у 1946 році вірні Української греко-католицької церкви протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі.

– 70 років тому далекого 1946 року відбувся сумнозвісний Львівський псевдособор, під час якого, фактично, була насильницьки проголошена унія, тобто приєднання нашої церкви греко-католицької до російської православної церкви. І після цього наша церква пішла у підпілля, тобто катакомбне існування. Наші єпископи не прийняли це, їх не було на псевдособорі. Так почався тернистий шлях нашої церкви, – розповідає прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

Герої стрічки, які творили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. У фільмі використані маловідомі архівні фільми, фотографії та спогади учасників багатьох подій 80-х років, які привели Українську греко-католицьку церкву до відродження. Зйомки проводились в Україні, Польщі та Росії.